Reklama

Supersam otwarty

Grzegorz Żądło
Przed południem dla zaproszonych gości, od godz. 15 dla wszystkich. Po dwóch latach budowy Dom Handlowy Supersam został otwarty. Zakupy będzie w nim można robić przez cały tydzień. Na dwóch ostatnich kondygnacjach przygotowanych zostało 400 miejsc parkingowych. Pierwsze trzy godziny postoju są bezpłatne.

Pierwotnie Supersam miał zostać otwarty już w połowie września, ale budowa się przedłużyła. W czasie kiedy trwały prace wykończeniowe, przez sklepem miasto przebudowało plac w ciągu ul. Stawowej. Teraz jest tu prawie deptak. Prawie, bo został jeden wąski pas dla ruchu kołowego. Są jednak nowe ławki, stojaki na rowery i donice z drzewami.

Supersam to najmniejsze katowickie centrum handlowe. Ma 23 tys. m kw. powierzchni, z których 5 tys. metrów zostało przeznaczone na biura. Jest w nim 76 punktów handlowo-usługowych, w większości dobrze znanych z innych centrów. Właściciel chwali się jednak, że ma 24 marki, których do tej pory w centrum miasta nie było. To Empik, Pepco, Aldi, New Look, Monnari, Sportsdirect, Atlantic, Silesia Jeans, Szachownica, Grey Wolf, UrbanCity, Sergio Leone, TextilMarket, KIK, Passero, Strefa Diet, Hobby4Men, Top Secret, Zzadimo, Esotiq, Pafoscan Sport, Greenpoint, Strefa podróży i Jatomi Fitness.

Jak mówił podczas otwarcia Przemysław Krych, prezes Griffin Real Estate, czyli inwestora centrum, cały obiekt jest już wynajęty. – Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, trzeba to uznać za duży sukces.

Jak zawsze podczas tego typu wydarzeń, wszyscy chwalili się nawzajem za współpracę przy tworzeniu projektu,  a potem przy budowie. DH Supersam to dzieło pracowni Konior Studio. Jej szef Tomasz Konior, już kilka tygodni przed otwarciem był atakowany w niektórych mediach i forach internetowych m.in. za zmianę materiału, z którego wykonana została elewacja. Dziś bronił swojego projektu. – Mimo kompromisów, na które musieliśmy pójść, uważam, że ten budynek jest ładny. To dom, który dobrze stoi w mieście. Projektując każdy budynek, trzeba myśleć właśnie o mieście. Supersam wpisuje się w tę część śródmieścia, zarówno pod względem wysokości, jak i wielkości. Poza tym można do niego wejść praktycznie z każdej strony – mówił Konior.

Przy okazji budowy centrum handlowego, inwestor zadbał też o otoczenie od strony północnej i wschodniej. Pojawiła się nowa zieleń i drzewa, które zostały posadzone przy już istniejących. Są trawniki, stojaki na rowery, latarnie i ławki. Jest też kilka czarnych donic z roślinami.

DH Supersam będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godz. 9-21 oraz w niedzielę od 10 do 20. W tym czasie czasie będzie też dostępny parking. Trzy godziny są bezpłatne, za każdą następną trzeba zapłacić 3 zł.

Jak zapowiada Przemysław Krych, to nie koniec inwestycji Griffina w Katowicach. – Cały czas szukamy działki, na której moglibyśmy zbudować akademik. Obecnie analizujemy dwie lokalizacje. Jeśli nie na rozpoczęcie następnego roku akademickiego, to za dwa lata zamierzamy otworzyć akademik.

Podobne inwestycje inwestor Supersamu zrealizował już w Poznaniu i Łodzi. Krych nie odpowiedział za to jednoznacznie, czy Griffin, wzorem innych deweloperów, będzie chciał sprzedać Supersam. – Trzeba poczekać co najmniej rok żeby w ogóle można było myśleć o sprzedaży. Najpierw musimy pozwolić temu centrum się „rozruszać”.


Tagi:

Komentarze

  1. Karolina 10 października, 2015 at 12:44 pm - Reply

    Szczerze mówiąc SuperSam robi naprawdę ogromne wrażenie 🙂 oby wiecej takich w naszym mieście 🙂

Dodaj komentarz

*
*