Reklama

Sprawca wypadku przy sklepie IKEA był pod wpływem amfetaminy. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów

Zdjęcia: https://www.facebook.com/SlaskaKWP

G. Ż.
Sprawca wczorajszego wypadku przy IKEI był pod wpływem narkotyków. Dopiero dokładne badania laboratoryjne wykażą jakie było ich stężenie. Ze wstępnego badania wynika, że zażył amfetaminę.

W środę około godz. 13:30 na drodze S86 z Sosnowca do Katowic doszło do wypadku z udziałem 6 samochodów. Sprawcą wypadku był 29-letni mieszkaniec Sosnowca, który jechał samochodem Peugeot 206. Stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w Skodę. Potem uderzył w auto marki Renault, a następnie siłą odrzutu odbił się od autobusu i ciężarówki. Na koniec uderzył w Volvo, któremu urwał koło.

Wypadek na kilka godzin sparaliżował ruch na S86 w kierunku Katowic. Korki sięgały nawet Czeladzi.

W samochodzie sprawcy jechały dwie inne osoby: 38-letnia kobieta i 15-letni chłopak. Oboje zostali przewiezieni do szpitala, ale nic poważnego im się nie stało.

Wstępne badanie wykazało, że 29-latek był pod wpływem narkotyków, a konkretnie amfetaminy. Nie wiadomo na razie jakie było jej stężenie, bo to wykażą badania laboratoryjne. Okazało się także, że mieszkaniec Sosnowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za jego złamanie grozi do 2 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany i w czwartek był przesłuchiwany przez policję. O tym jakie ostatecznie zarzuty usłyszy, okaże się po przeprowadzeniu wspomnianych badań na obecność narkotyków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*