Reklama

Schody w stronę Koszutki otwarte na chwilę. Budowa zjazdu potrwa kilka miesięcy dłużej

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Nawet o pół roku ma się przedłużyć budowa zjazdu pod rondo. Powód był znany od samego początku inwestycji. Teraz mieszkańcy czasowo będą mogli tędy przejść, bo w związku ze Światowym Forum Miejskim schody zostaną otwarte na 10 dni.

Miała potrwać do 3 września, a potrwa zdecydowanie dłużej. Uciążliwa dla mieszkańców budowa zjazdu pod rondo im. gen. J. Ziętka może wydłużyć się nawet o pół roku. Pisaliśmy o tym jako pierwsi miesiąc temu. Teraz miasto podało bardziej dokładny termin zakończenia inwestycji, a dodatkowo poinformowało o wstrzymaniu prac. Od dzisiaj do 3 lipca przejście pod rondem od stronu Koszutki zostanie tymczasowo udostępnione pieszym, w związku z odbywającym się obok World Urban Forum. Ponadto w czasie trwania WUF11 wstrzymane zostaną przez Tauron dopuszczenia przepięć na sieciach elektroenergetycznych.

Miasto podaje dwa powody zmiany terminu zakończenia budowy pochylni dla pieszych i rowerzystów o długości ok. 60 m. Po pierwsze, planowano tu wyciąć 40 drzew, a później ograniczono wycinkę do 23 roślin. Po konsultacjach z mieszkańcami, którzy sprzeciwiali się takiej ingerencji w zieleń, z 23 przesadzono 16, a wyciąć trzeba tylko 7. To wszystko wymagało jednak zmiany projektu i uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę, ponieważ trzeba było też zmienić przebieg sieci podziemnych. Prace budowlane wystartowały już z opóźnieniem, ale dopiero teraz poinformowano jak bardzo przedłuży się realizacja inwestycji za ok. 3,4 mln zł. Budowa ciągu pieszo-rowerowego schodzącego pod rondo od strony północno-zachodniej, czyli  tzw. deptaku niebieskie bloki, ma zakończyć się w I kwartale 2023 roku.

Mieszkańcy przez najbliższe 10 dni będą mogli przejść tędy dzięki międzynarodowej konferencji odbywającej się w Spodku, MCK i strefie kultury. Od 23 czerwca do 3 lipca prace budowlane w ramach tej inwestycji  będą wstrzymane. Przejście w tym czasie zostanie tymczasowo udostępnione pieszym. Jednak ruch nie będzie odbywał się całą szerokością schodów. Zejście do przejścia nie będzie posiadało udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami i wózków dziecięcych. Winda nadal pozostanie wyłączona z użytkowania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*