Reklama

Wyjście spod ronda w kierunku Koszutki będzie zamknięte dłużej niż planowano

Ł. K.
Przedłuży się budowa zjazdu pod rondo im. gen. Ziętka w Katowicach. Rowerowa inwestycja miała zakończyć się za kilka miesięcy. Już teraz wiadomo, że potrwa dłużej.

Zjazd pod rondo w Katowicach powstanie z poślizgiem. Inwestycja planowana od kilku lat rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku. To ostatni brakujący zjazd dla rowerzystów od strony ul. Chorzowskiej i  i tzw. deptaku „Niebieskie Bloki”. Od samego początku było z nim sporo problemów.

Początkowo budowa pochylni dla pieszych i rowerzystów o długości ok. 60 m miała się wiązać z wycięciem ponad 40 drzew. Później projekt zmieniono i ograniczono wycinkę do 7 drzew, a 16 roślin przesadzono. Zmiana projektu wymagała uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę, ponieważ trzeba było też zmienić przebieg sieci podziemnych. Do tej pory przebudowano sieć ciepłociągową i poprowadzono na nowo przewody elektryczne, ale nadal trwa przebudowa kanalizacji. Rozpoczęły się prace konstrukcyjne polegające na budowie murów oporowych.

Choć inwestycja ruszyła jeszcze w 2021, to utrudnienia zaczęły się w połowie stycznia. Zamknięte zostało przejście podziemne i schody od strony Koszutki. Od tamtej pory mieszkańcy nie mogą zejść pod rondo w tym miejscu. Muszą kierować się ul. Sokolską lub przejściem podziemnym pod al. Korfantego na wysokości ul. Morcinka i lodowiska w Spodku. Pierwotnie zjazd miał powstać do 3 września. Teraz okazuje się, że cała inwestycja będzie miała spory poślizg. – Wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu realizacji robót. To jest świeża sprawa, sprzed kilku dni – mówiła podczas posiedzenia komisji rozwoju miasta Agnieszka Dutkiewicz z wydziału monitorowania inwestycji w UM Katowice i dodała, że wniosek jest zasadny. Na razie nie wiadomo, o ile dłużej potrwa budowa zjazdu pod rondo. Termin zakończenia robót zostanie wydłużony najprawdopodobniej o kilka miesięcy. Trwają ustalenia pomiędzy firmą Sanel a miastem. Koszt inwestycji to 3,4 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*