Reklama

Rzecznikiem marszałka będzie brat radnego sejmiku

Wojciech Saługa (z prawej) najbliższych współpracowników dobiera sobie z Tychów. Fot. Tomasz Żak, biuro prasowe UMWŚ.

Grzegorz Żądło
Choć konkurs na to stanowisko nie został jeszcze rozstrzygnięty, nieoficjalnie wiadomo, że nowym rzecznikiem marszałka będzie Maciej Gramatyka. To obecny rzecznik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a prywatnie brat radnego klubu Platformy Obywatelskiej Michała Gramatyki. Pełni też funkcję przewodniczącego Rady Miasta Tychy.

Konkurs na stanowisko dyrektora wydziału komunikacji społecznej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego został ogłoszony na początku czerwca po tym, jak z pracy zrezygnował Artur Madaliński (czytaj o tym TUTAJ). Pełnił on jednocześnie funkcję rzecznika prasowego i tak też najprawdopodobniej będzie w przypadku nowego dyrektora wydziału. Konkurs na to stanowisko wygra Maciej Gramatyka. W środę odbyły się wprawdzie rozmowy z siedmioma kandydatami, ale nie ma to większego znaczenia. Gramatyka jest elementem tyskiego “zaciągu” w urzędzie marszałkowskim. Podobnie jak Aneta Moczkowska, która pełni funkcję sekretarza województwa i dyrektora urzędu. Wojciech Saługa zatrudnił ją bez konkursu na zasadzie przeniesienia z UM w Tychach. Teraz Moczkowska bierze sobie do pomocy swojego dobrego znajomego.

Maciej Gramatyka
Maciej Gramatyka. Fot. www.umtychy.pl.

Maciej Gramatyka ma niespełna 42 lata. Był dziennikarzem, związanym głównie z Radiem eM. Obecnie pracuje jako rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Od 2010 roku jest radnym miejskim w Tychach w klubie prezydenta Andrzeja Dziuby. W obecnej kadencji pełni funkcję przewodniczącego rady. Jest bratem Michała Gramatyki, który w przeszłości był m.in. wiceprezydentem Tychów, a obecnie jest m.in. radnym sejmiku w klubie PO.

Oficjalnie konkurs na dyrektora wydziału komunikacji społecznej ma zostać rozstrzygnięty w ciągu kilku najbliższych dni.


Tagi:

Komentarze

  1. jasiek g 23 czerwca, 2016 at 9:47 am - Reply

    Rodzina 2500+ w wydaniu ludzi PO. Wszystko po staremu.

Dodaj komentarz

*
*