Reklama

Marszałek szuka nowego rzecznika prasowego

Artur Madaliński na stoisku woj. śląskiego podczas EKG.

Grzegorz Żądło
Marszałek województwa śląskiego ogłosił wczoraj konkurs na dyrektora wydziału komunikacji społecznej. Dotychczasowy, Artur Madaliński, który pełnił jednocześnie funkcję rzecznika prasowego, odchodzi z urzędu i będzie dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach.

Artur Madaliński dyrektorem wydziału komunikacji społecznej został w marcu 2015 roku. Od razu zaczął też pełnić obowiązki rzecznika. Wojciech Saługa zastrzegł przy tym, że jeżeli połączenie dwóch funkcji w jednym ręku się nie sprawdzi, ponownie je rozdzieli. Na razie jednak musi znaleźć osobę, która zastąpi Madalińskiego.

Konkursowe wymagania nie są wygórowane. Kandydaci muszą mieć wyższe wykształcenie (preferowane kierunki to zarządzanie, komunikacja społeczna, filologia polska, politologia, dziennikarstwo, PR, socjologia), co najmniej 3-letni staż pracy zgodny z wymaganiami konkursu, muszą też bardzo dobrze znać przepisy ustaw: o samorządzie województwa, o finansach publicznych, o pracownikach samorządowych, o dostępie do informacji publicznej, o ochronie danych osobowych, prawo prasowe. Tylko dodatkowym kryterium jest np. znajomość języka angielskiego.

Oferty można składać do 13 czerwca. Czas rekrutacji jest krótki, bo obecny rzecznik pracę w urzędzie zakończy prawdopodobnie z końcem czerwca. Jak mówi Artur Madaliński, jego odejście z urzędu nie ma żadnego drugiego dna. – Przez wiele lat byłem na pierwszej linii frontu. Chce się zająć czymś innym. Kultura to jest dziedzina, z którą zawsze byłem związany i myślę, że mam dużo do zrobienia w Mysłowicach – powiedział nam Madaliński.


Tagi:

Komentarze

  1. Maciej 8 czerwca, 2016 at 11:25 pm - Reply

    To sie ten spadochroniarz z Warszawy, Makowski popłacze….

  2. gosc 8 czerwca, 2016 at 8:27 pm - Reply

    a nabór faktyczny czy pro forma?

  3. botus 2 czerwca, 2016 at 1:02 pm - Reply

    kompletna degrengolada z tą śląską PO, jak się to mówi został rzucony na odcinek kultury, towarzysze 🙂

Dodaj komentarz

*
*