Reklama

Rusza remont dwóch odcinków ul. Kościuszki. Szykują się spore utrudnienia

Redakcja
Rozpoczyna się remont ul. Kościuszki. Prace będą toczyć się na dwóch odcinkach. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

27 czerwca rusza drogowa inwestycja na DK81. Zapowiadane przez miasto prace na ul. Kościuszki obejmą dwa odcinki i będą polegały na wymianie nawierzchni. W pierwszej kolejności remont obejmie odcinek od wiaduktu nad torami (rejon ogródków działkowych, na wysokości ul. Żurawiej) aż do skrzyżowania z ul. Owsianą. Najpierw wykonawca zajmie się fragmentem położonym bliżej centrum na jezdni w kierunku Mikołowa. Później prace będą prowadzone na odcinku ok. 200 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Owsianą, a w ostatnim etapie na odcinku o długości około 500 metrów przed wiaduktem kolejowym (w kierunku centrum Katowic) oraz na odcinku około 140 metrów w rejonie ul. Jankego. Wykonawca planuje zakończyć inwestycję do 18 lipca. Prace będą realizowane z utrzymaniem ruchu po jednym pasie w każdym kierunku.

Druga część remontu zostanie zrealizowana na odcinku od ul. Kolejowej do FAMUR-u. W najbliższy poniedziałek, 1 lipca, mają się rozpocząć roboty, które powinny potrwać do połowy miesiąca. Obejmą dwa pasy ruchu jezdni w kierunku centrum miasta. Nowa nawierzchnia zastąpi zniszczoną asfaltobetonową na powierzchni około 6 000 m2, a wartość inwestycji to ponad milion zł. Roboty będą realizowane z utrzymaniem ruchu i zawężeniem pasów jezdni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*