Reklama

Ruda Śląska pożegna dzisiaj prezydent Grażynę Dziedzic

Redakcja
Dzisiaj pożegnanie śp. prezydent Rudy Śląskiej. Mieszkańcy nie wezmą udziału w pogrzebie, a jedynie w mszy św. w intencji Grażyny Dziedzic, która pracowała na rzecz miasta przez ponad 10 lat.

W Rudzie Śląskiej od tygodnia trwa żałoba po śmierci Grażyny Dziedzic. Jesienią 2021 roku śp. prezydent poinformowała publicznie o tym, że walczy z chorobą nowotworową. Niestety po kilku miesiącach tę walkę przegrała i zmarła 16 czerwca. Dzisiaj, 25 czerwca, mieszkańcy będą mogli ją pożegnać. Msza święta w jej intencji rozpocznie się o godz. 10.00 w znajdującym się obok Urzędu Miasta kościele św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu. Tylko w takim pożegnaniu może wziąć udział każdy, bo pogrzeb, zgodnie z wolą zmarłej, będzie miał charakter rodzinny.

Grażyna Dziedzic weszła do polityki w 2010 roku, a wcześniej pracowała jako dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej. Po tym, jak została zwolniona przez ówczesnego prezydenta Adama Stanię wytoczyła mu proces i wygrała. Wtedy postanowiła spróbować swoich sił w wyborach, startując z lokalnego ugrupowania Porozumienie dla Rudy Śląskiej. Wygrała w drugiej turze wyborów o 317 głosów. Cztery lata później pokonała w drugiej turze Aleksandrę Skowronek, a w 2018 roku wygrała w dogrywce z Markiem Wesołym.

Grażyna Dziedzic miała 68 lat.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*