Reklama

Akcja policji w Rudzie Śląskiej. Mężczyzna z bronią zginął podczas próby zatrzymania

Redakcja
Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę podczas pościgu w Rudzie Śląskiej. Uciekający najpierw staranował radiowozy, a później wyciągnął broń. W przeszłości był już karany.

Dzisiaj w Rudzie Śląskiej doszło do pościgu. Policyjni kontrterroryści pojawili się w dzielnicy Bykowina około godziny 6.00. Działali na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bytomiu. Mieli za zadanie zatrzymać i doprowadzić do prokuratury 36-letniego mężczyznę. Policjanci zauważyli go jeszcze przed dojazdem do miejsca zamieszkania, na jednej z dróg. Mężczyzna też ich zauważył i zaczął uciekać swoim samochodem. Mieszkaniec Bykowiny staranował radiowozy, którymi policjanci chcieli zablokować mu drogę ucieczki. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna ma przy sobie broń.

36-latek zatrzymał się, gdy dojechał do skarpy i nie mógł już kontynuować ucieczki. Wybiegł z samochodu, wyciągnął broń i zaczął mierzyć z niej w kierunku policjantów. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował. Wtedy postrzelili 36-latka.

Policyjny zespół medyczny reanimował mieszkańca Rudy Śląskiej, ale z powodu odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Wcześniej był on karany za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*