Reklama

Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim

Redakcja
Ruch na Stadionie Śląskim. Podpisano trójstronna umowę, na podstawie której chorzowski klub będzie mógł rozgrywać tu swoje mecze do czasu powstania nowego stadionu.

Na początku tego roku stadion Ruchu przy ul. Cichej trzeba było zamknąć. Powodem było uszkodzenie jednej z wież oświetleniowych. Od tamtej pory kibice klubu zaczęli domagać się rozgrywania meczów na Stadionie Śląskim. Do porozumienia nie doszło, a po awansie do Ekstraklasy Ruch ponownie korzysta z obiektu Piasta Gliwice.

W międzyczasie wkroczył premier Mateusz Morawiecki, który zadeklarował, że rząd pokryje ok. 50% kosztów budowy stadionu dla Ruchu. To ma być ok. 100 mln złotych. Na razie obietnica jeszcze się nie spełniła. Firma ADM Serwis, wykonawca i od 1 lipca zarządca stadionu przy ul. Cichej 6, musiał złożyć wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu 2023”. Nieprzypadkowo spółka stara się o ok. 104 mln zł. Wyniki konkursu mają być ogłoszone do 30 września.

Nie ma raczej wątpliwości, że dofinansowanie zostanie udzielone. Potwierdza to również podpisana wczoraj trójstronna umowa pomiędzy Stadionem Śląskim, Ruchem Chorzów i Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Na jej podstawie chorzowski klub będzie mógł rozgrywać swoje mecze na Stadionie Śląskim do czasu powstania nowego obiektu przy Cichej. Umowa została zawarta na 4 lata.

Pierwszy mecz Ruchu na Stadionie Śląskim zostanie rozegrany pod koniec października. Do tego czasu na obiekcie ma zostać wydzielony sektor kibiców gości i sektory buforowe, a także położona zostanie nowa murawa. Pojemność stadionu ma być dostosowywana do rangi i zainteresowania danym spotkaniem. Podpisana umowa zakłada aż sześć wariantów od 7,6000 miejsc aż do wykorzystania całego stadionu.


Tagi:

Komentarze

  1. BylyMieszkaniec 21 sierpnia, 2023 at 11:36 am - Reply

    Na piłeczkę pieniądze zawsze się znajdą – niech patologia ma, bo ciągle jej za mało.

  2. munk 20 sierpnia, 2023 at 6:56 pm - Reply

    na obiekcie ma zostać wydzielony sektor kibiców gości czyli stawiamy płot o wysokości 3 metrów. Mecz co 2 tygodnie i za każdym razem zakaz wjazd na os. Tysiaclecia? Na każdy mecz darmowe tramwaje, co będą wozić swołocz.

Dodaj komentarz

*
*