Reklama

Medaliści mistrzostw świata wystąpią na Memoriale Kamili Skolimowskiej

Wojciech Nowicki podczas 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego, fot. Andrzej Grygiel / UMWS.

Redakcja
Mistrzowie świata z Eugene będą rywalizowali przez publicznością na Stadionie Śląskim. Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej będzie można podziwiać złotych medalistów w biegu na 200 m, rzucie młotem i skoku o tyczce.

Mocny międzynarodowy skład lekkoatletów podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. Kolejna edycja mityngu odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia. Będą to pierwsze zawody Diamentowej Ligi w Polsce. To jeden z najbardziej prestiżowych cyklów mityngów lekkoatletycznych na świecie. Podczas zmagań będzie można zobaczyć medalistów z niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Oregonie.
Wśród najgłośniejszych nazwisk jest para Michael Norman i Kirani James, czyli mistrz i wicemistrz świata w biegu na 400 metrów. Dla tego drugiego będzie to okazja do rewanżu. Kobiece biegi też przyniosą ciekawe pojedynki. Na dystansie 100 metrów pobiegnie złota medalistka, 35-letnia pochodząca z Kingston na Jamajce Shelly-Ann Fraser-Pryce. Zmierzy się z nią m.in. jej rodaczka (złoty medal Mistrzostw Świata 2022 w biegu na 200 m) – Shericka Jackson i Ewa Swoboda, zawodniczka AWF AZS Katowice. Na tym samym dystansie pobiegną sprinterzy, którzy zajęli w Eugene odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce – Fred Kerley i Trayvon Brommel. W rzucie młotem wystąpią trzej najlepsi miotacze igrzysk w Tokio – aktualny wicemistrz świata Wojciech Nowicki, Eivind Henriksen i świeżo upieczony mistrz globu Paweł Fajdek. Wśród zawodników, którzy zapowiedzieli swój udział są też Allison Dos Santos, mistrz świata w biegu na 400 m przez płotki oraz tyczkarz Armand Duplantis, który 24 lipca ustanowił nowy rekord świat.

Łącznie w Memoriale weźmie ponad 50 medalistów z Eugene, w tym 19 złotych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.15 i zakończy o godz. 18.30. Najlepsi zawodnicy zaczną rywalizację o godz. 16.00. Od godziny 12.00 przy bramach od 3-5 będzie odbywał się piknik z atrakcjami dla młodszych i starszych kibiców. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Najważniejsze informacje można znaleźć w poradniku kibica, który jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. […] Wybitni sportowcy zmierzą się podczas lekkoatletycznego mytingu na Stadionie Śląskim. Po raz pierwszy Memoriał Kamili Skolimowskiej jest jednym z przystanków prestiżowego cyklu Diamentowa Liga. Wśród zawodników będzie można zobaczyć 8-krotną medalistkę olimpijską w biegach na 100 m i w sztafecie – Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamajki czy szwedzkiego tyczkarza Armanda Duplantisa, który w lipcu pobił swój własny rekord świata. Pojawi się tez mocna reprezentacja polskich olimpijczyków z Tokio. Wstęp jest wolny. Otwarcie imprezy o godz. 13.15. Więcej o Memoriale pisaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*