Reklama

Tour de Pologne z Chorzowa do Zabrza. Dzisiaj utrudnienia na DTŚ-ce

Redakcja
Dzisiaj drugi śląski etap Tour de Pologne. Kolarze wystartują ze Stadionu Śląskiego i pojadą na południe, aż do Jastrzębia Zdroju. Później zawrócą w kierunku Zabrza, gdzie odbędzie się finisz. Wieczorem, obok stadionu Górnika, kibice poznają zwycięzcę 3. etapu tegorocznego Tour de Pologne. Szykują się spore utrudnienia w ruchu, również na DTŚ-ce.

Rusza kolejny etap Tour de Pologne w województwie śląskim. Dzisiaj kolarze pojadą z Chorzowa do Zabrza. Trzeci etap Tour de Pologne rozpocznie się na Stadionie Śląskim o godz. 14.55. Po starcie  zawodnicy pojadą ulicami: Kościuszki, Rynek, Katowicką, Nową, Skłodowskiej-Curie, Rodziewiczówny, pl. św. Jana, Bożogrobców, Siemianowicką, al. Klonową (w kierunku Parku Śląskiego). Następnie – po przejeździe przez teren Parku Śląskiego i ponownie przez Stadion Śląski – ciągiem ulic Parkowej (z kierunku al. Harcerskiej na terenie Parku Śląskiego), Katowicką, Gałeczki, Górniczą, Racławicką, Wita Stwosza, Długą, Wyspiańskiego, Armii Krajowej, Piekarską, Leśną, Podmiejską, Odrodzenia, Batorego (do ulicy Radoszowskiej w Rudzie Śląskiej). W Chorzowie ulice na trasie przejazdu kolarzy będą zamknięte od godziny 13.30. Drogi mają być otwierane sukcesywnie, zaraz po przejeździe peletonu. Ruch pojazdów na całej trasie zostanie przywrócony ok. godz. 15:30. Podczas wyścigu zamknięty będzie także zjazd z autostrady A4 w Chorzowie Batorym.

Kolejne miejscowości na trasie dzisiejszego etapu to: Ruda Śląska, Mikołów, Ornontowice, Orzesze, Żory, Jastrzębie Zdrój, Rybnik i Knurów.

W Zabrzu, przy stadionie Górnika, zlokalizowana będzie meta trzeciego etapu. Kolarze będą mieli do pokonania cztery krótkie, około 6-kilometrowe okrążenia. Pętla zaczyna się na ulicy Roosevelta, a następnie prowadzi fragmentem DTŚ-ki, przez rondo Sybiraków i ul. de Gaulle’a. Finisz odbędzie się obok stadionu Górnika Zabrze. Pierwsi zawodnicy powinni przejechać około 150 km w mniej więcej 3,5 godziny, czyli na metę dotrą ok. 18.30.

W związku z 3. etapem Tour de Pologne, DTŚ-ka w kierunku Katowic będzie przejezdna, ale kierowcy nie zjadą na rondo Sybiraków. Natomiast w przeciwnym kierunku, w stronę Gliwic, na odcinku od węzła Rymera do węzła Roosevelta trasa będzie przejezdna do godziny 14.00. Po tej godzinie poprowadzony zostanie objazd ulicami: Rymera, Wolności i dalej w kierunku ulicy Brysza, Stalmacha. Ruch na DTŚ w kierunku Gliwic zostanie przywrócony po zakończeniu wyścigu, około godz. 20.00. Więcej o trzecim etapie Tour de Pologne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*