Reklama

Rozpoczyna się budowa kolejnych mieszkań TBS w Zawodziu

Grzegorz Żądło
Ponad 40 mieszkań powstanie w rozpoczynającej się własnie inwestycji KTBS przy ul. Szerokiej 21 w Zawodziu. Budynek ma być gotowy w grudniu 2020 roku. Zarząd TBS chce, żeby mieszkania wynajęły w nim osoby, które zakwalifikują się do rządowego programu dopłat do czynszu.

To kolejny blok KTBS w Zawodziu. Tym razem powstanie VI-kondygnacyjny budynek (w tym jedna podziemna). Znajdą się w nim 43 mieszkania o powierzchni od 30,5 do 64,5 m kw. W garażu podziemnym będą 33 miejsca postojowe, a w garażach na poziomie parteru 9 miejsc. Dodatkowo przy budynku powstanie jedno miejsce postojowe dla osoby niepełnosprawnej.

Czynsz w bloku na ul. Szerokiej ma wynosić około 14 zł/m kw. O tym kto będzie mógł zamieszkać w budynku zdecydują kryteria, które ma ustalić rada miasta. To konieczne, bo KTBS chce, żeby lokatorami zostały przede wszystkim osoby, którym przysługiwać będą rządowe dopłaty do czynszu. Dla Katowic to maksymalnie 6 zł za m kw.

Wszyscy chętni do zamieszkania w nowym budynku TBS będą musieli wpłacić partycypację w wysokości 15,18% planowanego kosztu budowy mieszkania. To 1050 zł/m kw. Ostateczna wysokość zostanie określona w dniu zakończenia inwestycji.

Do czynszu trzeba doliczyć koszt wszystkich mediów. Najemcy muszą tez wpłacić 12-miesięczną kaucję zwrotną. W przeciwieństwie do mieszkań, które powstaną przy ul. Krasińskiego, tych przy Szerokiej nie będzie można wykupić.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*