Reklama

Rozpoczyna się budowa brakujących 500 metrów drogi rowerowej. Będą utrudnienia

Redakcja
W Katowicach zostanie wybudowany brakujący odcinek drogi rowerowej. Pomiędzy Nikiszowcem a Doliną Trzech Stawów rozpoczynają się prace, które spowodują utrudnienia dla kierowców.

Niedawno pisaliśmy o tym, że miasto rozstrzygnęło przetarg na dokończenie infrastruktury rowerowej łączącej Dolinę Trzech Stawów z Nikiszowcem. Początkowo plan był taki, że inwestycja zostanie zrealizowana w całości – czyli od ul. Pułaskiego aż do nowego ronda na ul. Gospodarczej, które powstało przy okazji budowy układu drogowego dla Nowego Nikiszowca. Jednak rowerową inwestycję trzeba było podzielić na dwa etapy. Powodem były formalności dotyczące gruntów położonych wzdłuż ul. Gospodarczej.

Miasto chciało wydać na ten cel nieco ponad 555 tys. zł brutto. W przetargu zgłosiło się aż 7 firm. Jednak wszystkie oferty przekraczały budżet inwestycji. Ceny zaproponowane przez wykonawców wahały się od 622 976 zł brutto aż do 965 247 zł brutto. Mimo to nie zdecydowano się na powtórzenie przetargu. Katowickie Inwestycje wybrały najtańszą ofertę. W listopadzie podpisano umowę z firmą General Development Sp. z o.o.

Teraz wykonawca jest gotowy do rozpoczęcia prac. Po wschodniej stronie ul. Gospodarczej zostanie poprowadzona nowa infrastruktura o długości około 500 metrów. Droga dla rowerów będzie miała 2 m szerokości. Infrastruktura wzdłuż ul. Gospodarczej umożliwi jazdę wydzieloną drogą nie tylko do Nikiszowca, ale również do Giszowca (po zakończeniu remontu wiaduktu nad autostradą A4, w ciągu ul. Szopienickiej). Z drugiej strony będzie można dojechać przez ul. Pułaskiego, ul. Lotnisko i ul. Francuską.

Budowa rozpocznie się w czwartek, 26 stycznia. W jej trakcie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na odcinkowym zawężeniu jezdni do jednego pasa. Zgodnie z umową inwestycja ma potrwać do połowy czerwca.


Tagi:

Komentarze

 1. Tadek 30 stycznia, 2023 at 1:38 pm - Reply

  Po co ta droga? I tak będą jeździć po ulicy tak jak to robią na Gospodarczej, przecież jaśnie pan nie zniży się do jazdy po DDR.
  Pieniądze wyrzucone w błoto.

 2. Kuzyn 26 stycznia, 2023 at 4:20 pm - Reply

  To spróbuj Patryk się dostać na Obrzeżna przez Oswobodzenia tak między 15 a 17, a szczególnie jak jest jakieś zdarzenie drogowe to zrozumiesz .
  Nie wszyscy pracuja na rano, a do końca czerwca to jest szmat czasu.

 3. klm 26 stycznia, 2023 at 12:02 pm - Reply

  Wschodnią stroną? Czyli będzie przejazd na zakręcie przy zjeździe z górki? Bezpieczeństwo przede wszystkim.

 4. Markus Vel Topór 26 stycznia, 2023 at 10:30 am - Reply

  Nie pitolić na portalach ino biegiem do Gminy ze skargą .

 5. Andrzej 25 stycznia, 2023 at 8:38 pm - Reply

  Droga, która na parę miesięcy została objazdową pomiędzy Giszowcem i Nikiszowcem będzie rozkopana. Czy ktoś tutaj cokolwiek planuje czy robimy wszystko spontanicznie? Tragedia.

  • AndrzejU 26 stycznia, 2023 at 12:44 am Reply

   Nie zauważyłeś, że robi się wszystko żeby kierowcom żyło się lepiej? Z trzech pasów na Rondzie został jeden itd. itp.

 6. Kuzyn 25 stycznia, 2023 at 5:33 pm - Reply

  Wiadukt na Giszowcu zamknięty , to idealnie wybrany termin budowy tej drogi jest, a żeby kierowcom którzy tamtędy muszą jeździć objazdem się zbytnio nie nudziło.
  Dramat .

  • patryk 25 stycznia, 2023 at 8:36 pm Reply

   Przez cmentarz komunalny na Giszowiec? Ale jak, przecież wiadukt na Giszowcu jest zamknięty.

   • Andrzej 25 stycznia, 2023 at 8:41 pm Reply

    Nikiszowiec -> Gospodarcza -> Pszczyńska (86) -> Giszowiec

    • patryk 26 stycznia, 2023 at 2:10 pm Reply

     Bliżej jest przez Janów Mysłowice jechać z Nikisza na Gisz niż przez cmentarz komunalny więc o co ten kolejny lament.

Dodaj komentarz

*
*