Reklama

Rozpoczęła się budowa wodnego placu zabaw w Dolinie Trzech Stawów

Źródło: bo.katowice.eu.

Ł. K.
To najdroższy projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego z 2016 roku. W głosowaniu wybrało go też najwięcej osób. Pod koniec kwietnia rozpoczęła się realizacja długo wyczekiwanego wodnego placu zabaw. Nowa atrakcja dla dzieci ma zostać oddana do użytku w wakacje.

Początkowo budowa miała rozpocząć się już w ubiegłym roku, ale konieczna była zmiana lokalizacji. Niedługo po ogłoszeniu nowej, w przetargu został wyłoniony projektant i wykonawca wodnego placu zabaw. Powstaje on przy alejce pomiędzy stawami Łąka i Kajakowym, obok istniejącego placu zabaw. Wodny plac zabaw ma być podzielony na części dla dzieci w różnym wieku. Będzie tam kilka zbiorników, a w nich znajdą się kolorowe atrakcje m.in. natryski, fontanny i armatki wodne.

Całość ma kosztować 1 515 000 zł. To najdroższy projekt wybrany w 2. edycji Budżetu Obywatelskiego. Jednocześnie wodny plac zabaw zdobył największą liczbę głosów. Zagłosowało na niego 13 078. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace ziemne w Dolinie Trzech Stawów. Za realizację robót i projekt odpowiada firma Gutkowski z Leszna. Prace mają się zakończyć do 23 lipca. Aktualne informacje o wodnym placu zabaw można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*