Reklama

Rozpoczęła się budowa kolejnego etapu osiedla przy ul. Ceglanej

Redakcja
Deweloper Develia rozpoczął budowę VI etapu inwestycji Ceglana Park przy ul. Ceglanej. Powstaną kolejne 162 mieszkania, od kawalerek po dwupoziomowe apartamenty z antresolami. Planowany termin przekazania mieszkań nabywcom to I kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się od 8 650 zł za metr kwadratowy.

Jak informuje inwestor, najmniejsze mieszkania będą miały 32 m kw., a największe (dwupoziomowe) 130 m kw. Projekt zakłada halę garażową pod budynkiem, komórki lokatorskie na piętrach oraz schowki i pomieszczenia na rowery. Na terenie inwestycji będą też stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak twierdzi deweloper, od końca maja, kiedy rozpoczęła się przedsprzedaż, podpisał umowy rezerwacyjne na 30 proc. lokali.

Osiedle Ceglana Park zostało zaprojektowane przez katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego. Powstaje w miejscu zasypanego stawu przy ul. Ceglanej.


Tagi:

Komentarze

 1. Artur B. 16 lipca, 2023 at 11:34 am - Reply

  Ciekawi mnie fakt, jak przygotowano fundamenty jeśli postawiono budynki na “byłym stawie”?
  Podobna sytuacja była w dzielnicy Piotrowice. Deweloper postawił budynki na mokradłach. Nie przygotował
  odpowiednio gruntu a potem były problemy…
  Serdecznie pozdrawiam!

  • AA 23 sierpnia, 2023 at 1:42 pm Reply

   Mokradła da się osuszyć – tyle że tutaj do zasypania stawów gdzie zrzucano chemikalia użyto najgorszego z możliwych materiałów. Syf z hałdy zmieszany z żużlem z huty.

 2. Mic 12 lipca, 2023 at 8:12 am - Reply

  Byłem tam ostatnio, blok na bloku, zero przestrzeni.

 3. Sk 11 lipca, 2023 at 2:17 pm - Reply

  ta już wszystko sprzedał he he pierwsze etapy tych budynków stoją puste

  • Mieszkaniec 11 lipca, 2023 at 8:16 pm Reply

   Inwestycja się może podobać lub nie, miejsce moim zdaniem kontrowersyjne. Ale… Polecam spacer w to miejsce – nie stoją puste. Chyba, że masz na myśli te dopiero co oddane do użytkowania – to wiadomo, że zanim ludzie się wprowadzą muszą zrobić wykończenie a to jest najczęściej kilka miesięcy pracy, zwłaszcza jak ktoś robi to sam albo częściowo sam (meblowanie itp.). Łatwo sprawdzić stan sprzedaży, bo każda inwestycja ma swoją stronę i widać, ile się sprzedało, a ile nie. Poza tym włączonymi światłami w pokojach bym się nie kierował – obecnie nawet jedna osoba mieszka na metrażu rzędu ok. 50 metrów, więc w mieszkaniu możesz mieć w 1 pokoju światło, a reszta zgaszone, bo jest jeden człowiek. Po prostu są ludzie, których stać na mieszkania. Są lokalizacje w Katowicach, gdzie sprzedaż idzie dość wolno, ale akurat na Ceglanej mieszkania sprzedają się bardzo dobrze. Poprzedni etap na tym osiedlu w całości jest sprzedany.

   • btw 12 lipca, 2023 at 10:10 am Reply

    “Łatwo sprawdzić stan sprzedaży, bo każda inwestycja ma swoją stronę i widać, ile się sprzedało, a ile nie” – hehe, za dużo oglądasz czarnych ekranów. To co jest na stronach w necie a rzeczywistość to mogą być dwa różne światy.

    • Mieszkaniec 12 lipca, 2023 at 6:49 pm Reply

     A jaki cel miałby deweloper aby na stronie pokazywać, że mieszkanie ma sprzedane, a byłoby niesprzedane? Mnóstwo osób korzysta głównie ze stron internetowych, więc wówczas po prostu traciłby klientów pokazując informację, że nie ma mieszkania na sprzedaż. Raczej zdarzają się sytuacje odwrotne – na stronie widać, że mieszkanie jest dostępne, a już jest sprzedane, tylko informatyk nie zdążył tego zdjąć ze strony.

     • btw 14 lipca, 2023 at 8:11 pm Reply

      Wiem, że jest gorąco ale pomyśl samodzielnie, może dojdziesz do sedna. Informatyk w takiej formie jakby nie zdążył zdjąć czy aktualizować to raczej by już nie pracował.

 4. AA 11 lipca, 2023 at 12:52 pm - Reply

  Warto napisać czym zasypano staw na działce.
  Otóż syfem z hałdy, żużlem pohutniczym.
  ZDROWIA ŻYCZĘ!

  • Kicek 23 sierpnia, 2023 at 8:55 am Reply

   Łolaboga – zatruje mi kartofle w piwnicy.

   • AA 23 sierpnia, 2023 at 1:41 pm Reply

    Polecam doczytać jakie są skutki narażenia i przebywania w miejscu gdzie są metale ciężkie. Dodam tylko ze poprzez inhalację te metale dostają się do organizmu.
    Kartoflami bym się nie przejmował, można kupić świeże. A neuropatii czy polineuropatii spowodowanej metalami ciężkimi raczej Panie Kicek nie uleczysz

Dodaj komentarz

*
*