Reklama

Rozpoczął się festiwal Jazz i okolice. Rozdajemy wejściówki na koncerty

Jazzombie. Fot. www/facebook.pl/jazzombie.

Redakcja
Rozpoczął się Festiwal Muzyki Improwizowanej “Jazz i okolice”. Najbliższy koncert już w środę w Katowicach. Wystąpi zespół Łoskot. Kolejna okazja do posłuchania jazzu w sobotę, również w Katowicach. Dla naszych czytelników mamy wejściówki na obydwa koncerty.

Łoskot wystąpi w czwartek 23 listopada o godz. 20 w Jazz Club Hipnoza. Na saksofonie i klarnecie basowym zagra Mikołaj Trzaska, na gitarze Piotr Pawlak, na kontrabasie Olo Walicki, a na perkusji Macio Moretti. Zespół powstał w 1993 roku w Gdańsku. Grupa nagrała cztery albumy. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne. Niedawno ponownie się zeszli. Bilety na występ Łoskotu kosztują 30 zł.

W niedzielę o 19 w sali Instytucji Miasto Ogrodów zagra Jazzombie, czyli połączone siły Lao Che i Pink Freud. Członkowie nowego tworu mówią, że są po prostu dwoma grupami muzyków, które grają razem. Bilety na ten koncert kosztują 40 zł.

Dla naszych czytelników mamy trzy podwójne wejściówki na Łoskot i dwie na Jazzombie. O tym jak je zdobyć poinformujemy w naszym newsletterze, który wyślemy jutro (we wtorek) o godz. 10.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*