Reklama

Rozdajemy bilety do kina. Tym razem do zobaczenia film „Twój Vincent”

Redakcja
Dla naszych czytelników mamy zaproszenia na film „Twój Vincent”, który zostanie wyświetlony w ramach cyklu Kultura Dostępna w czwartek 21 marca o godz. 18 w kinie Helios w Galerii Libero.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Dla naszych czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na seans, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 18. O tym co trzeba zrobić, żeby zdobyć bilety, napiszemy w naszym newsletterze, który wyślemy dzisiaj o godz. 10. Jeśli ktoś jeszcze chciałby się zapisać do newslettera, może to zrobić w prawym dolnym rogu strony głównej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*