Reklama

Rowery miejskie nadal na ulicach Katowic. Korzystają z nich kurierzy

Łukasz Kądziołka
Rowery miejskie są nielegalnie wykorzystywane w Katowicach. Sezon wypożyczalni skończył się ostatecznie już prawie miesiąc temu, ale nadal można zobaczyć je na ulicach. Jeżdżą na nich m.in. kurierzy dowożący jedzenie. Nextbike Polska prowadzi akcję i zgłasza sprawy na policję.

Rowery miejskie w Katowicach nadal są w użyciu. Na ulicach Katowic można zobaczyć sporo rowerów City by bike i pozostałych systemów z okolicznych miast. Choć sezon wypożyczalni firmy Nextbike w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie czy Siemianowicach Śląskich skończył się już jakiś czas temu. Dokładnie na początku listopada rowery katowickiego systemu zaczęły trafiać na zimę do magazynu, a pod koniec listopada wypożyczalnie były wyłączane w kolejnych miastach. W tym roku po raz pierwszy rowerzyści mogli swobodnie przejeżdżać z jednego punktu do celu niezależnie od tego, gdzie wypożyczali rower. Dlatego na ulicach Katowic można było zobaczyć bardzo wiele rowerów z ościennych miast.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kurierzy Uber Eats i Wolt jeżdżą rowerami miejskimi, choć zabrania tego regulamin

Najczęściej na rowerach, których już nie powinno być na ulicach, jeżdżą kurierzy dowożący jedzenie. Skoro wypożyczalnie nie są już dostępne, to robią to nielegalnie. Najprawdopodobniej osoby te przetrzymują rowery do czasu wyłączenia systemu i wtedy ponownie zaczynają z nich korzystać. Tak, jakby nigdy nie zwrócili jednośladów. Niektórzy celowo zrywają naklejki i obudowę z logo systemu z ramy.
Jak informuje Nextbike Polska, tylko w katowickim City by Bike do systemu nie wróciło kilkanaście jednośladów. – Prowadzone są regularne terenowe oraz systemowe kontrole. W uzasadnionych przypadkach użytkownicy rowerów mają blokowane konta, a gdy istnieją do tego podstawy nakładane są kary regulaminowe. Zdarzają się także przypadki skierowania sprawy na policję – pisze firma. Jeśli osoba na rowerze zostanie zatrzymana, to policjanci rozpoczynają postępowanie w sprawie kradzieży lub przywłaszczenia. Wartość jednego standardowego roweru to ok. 2000 zł. Nextbike zachęca mieszkańców i użytkowników do zgłaszania zauważonych rowerów, prowadząc akcję „Zgłoś rower”.

https://www.facebook.com/citybybike/photos/a.431320383628082/2863294000430696/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARCwvtpKKO7TmJLuUwjlovzrNZRd46BAuYPiNQTMAIHDQ_EpqO_v4_3szIfwPtk_qF097bc2AieUwij7RuCqN4xjg7FOFbD7wr3eUV1E0eCbEYxDjF2Zkl0x1XDJpy21SGtlOUI8PuEJkmuP19udedUxOgoRafyJ0HMgrxV8ih404ZU9KTLj4FQ0604TbUMmWm_h5g0-UXwyU2iVQSHVj8lxB_VmrIMK3v0h2ex09BTntdF0rgYG0iGtvjf0p0bA-bPAKLOTSCzIwUcVlfJyL6Ne6IDEWw8NvTLEB2XP-qv9oeXz1x_G53RJHpljI55YXK7VkLGsVpx-5YjKiQ7vi6hPWA&__tn__=-R


Tagi:

Komentarze

  1. Sebastian Sz. 29 grudnia, 2019 at 8:18 pm - Reply

    Czyżby znów jedna i ta sama firma? Może znowu będą udawali „Greka” jak przy każdej innej okazji?
    Co to za zaraza..
    Ludzie! Otwórzcie oczy i przestańcie korzystać z usług tej firmy!
    Jak nie kradzieże to teraz to..

Dodaj komentarz

*
*