Reklama

Uber wydał oświadczenie w sprawie kurierów, którzy korzystają z rowerów miejskich

Łukasz Kądziołka
Kurierzy dwóch konkurencyjnych firm korzystają z rowerów miejskich. To niezgodne z regulaminem katowickiego systemu City by Bike, ale na razie konkretnych kar za takie używanie rowerów nie ma. Firma Uber Polska zareagowała na nasze doniesienia i wydała oświadczenie.

Nasz artykuł dotyczący wykorzystywania przez kurierów firm Uber Eats i Wolt rowerów miejskich wywołał dyskusję na Facebooku. W większości komentujący uważali, że dowożenie w ten sposób jedzenia do klientów to nie problem. Jednak sprawa nie jest taka prosta, bo dotyczy nie tylko Katowic. W innych miastach takie zachowanie wywołuje skargi lub jest przyczyną zmian w regulaminach firmy Nextbike. Poza tym w katowickim systemie City by Bike niedozwolone jest wykorzystywanie rowerów w celach komercyjnych. Na nasz tekst zareagowała jedna z firm – Uber Polska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kurierzy Uber Eats i Wolt jeżdżą rowerami miejskimi, choć zabrania tego regulamin

„Każdy dostawca współpracujący z platformą przed przystąpieniem do niej deklaruje jakim pojazdem będzie się przemieszczał – własnym rowerem, skuterem czy samochodem. Kierowcy nie mogą korzystać z sieci rowerów miejskich do rozwożenia posiłków, o czym byli i są informowani podczas spotkań informacyjnych. W przypadku zauważenia przez użytkowników naszej aplikacji sytuacji, w których dostawcy korzystają z sieci rowerów miejskich – prosimy o ich zgłaszanie w aplikacji w uwagach dotyczących dostawy. Ze swojej strony zadbaliśmy już o odpowiednią komunikację do kurierów oraz partnerów flotowych, by uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Każdy zgłoszony przypadek będzie rozpatrzony indywidualnie i wyciągnięte zostaną konsekwencje wobec dostawcy niestosującego się do regulaminu współpracy z Uber Eats, wliczając w to możliwość zawieszenia, a nawet usunięcia z platformy.” – czytamy w przesłanym stanowisku firmy.

Niewykluczone, że Nextbike wprowadzi konkretne kary dla kurierów. Jednak będzie to możliwe najwcześniej w momencie, gdy miasto ponownie podpisze umowę z firmą. Aktualna obowiązuje do 1 listopada.


Tagi:

Komentarze

  1. Sebastian Sz. 29 grudnia, 2019 at 8:21 pm - Reply

    Bla Bla Bla.. kolejny korpobełkot a rzeczywistość skrzeczy.
    UberEats tylko liczy pieniądze i nic nie zrobią w żadnej sprawie.

Dodaj komentarz

*
*