Reklama

Rok po uszkodzeniu fontanna na os. Witosa może zostać naprawiona

Łukasz Kądziołka
Samochód przewożący mobilne toalety wjechał na fontannę w zeszłym roku. Uszkodzenia były na tyle poważne, że trzeba było ją wyłączyć z użytkowania. Teraz w końcu może dojść do naprawy.

Do fontanny na pl. Herberta wjechał samochód. To nie informacja z dzisiaj, tylko z 19 listopada 2021 roku. Obiekt zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego został wtedy uszkodzony już po raz drugi. Za pierwszym i drugim razem z fontanny trzeba było wyciągać samochód ciężarowy należący do firmy, która na zlecenie miasta opróżnia przenośne toalety stojące przy placu. Za pierwszym razem naprawa kosztowała ok. 32 tys. zł i została sfinansowana z OC sprawcy. Tym razem Zakład Zieleni Miejskiej wyda na remont jeszcze więcej. Niedawno ogłoszono przetarg na jego wykonanie.
Wyłoniony wykonawca będzie musiał zdemontować pozostałe dysze i płyty wewnętrznej niecki. Następnie przekazać płyty odpowiedniej firmie w celu dobrania ich kolorystyki i wymiarów. Poza tym trzeba sprawdzić wszystkie instalacje wodne i elektryczne oraz zamontować nowe elementy w miejsce tych uszkodzonych.

Naprawa ma kosztować maksymalnie 65 000 złotych brutto, bo tyle ZZM chce na nią przeznaczyć. Wykonawca będzie miał na naprawę 12 tygodni od momentu podpisania umowy. Termin składania ofert w przetargu mija 23 sierpnia. Oznacza to, że remont może zakończy się dopiero pod koniec tego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*