Reklama

Coraz bliżej wyburzenia biurowca na os. Witosa. KTBS otworzyło oferty

Źródło: sip.katowice.eu.

Redakcja
Stary biurowiec na os. Witosa zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstaną mieszkania i żłobek. KTBS może niebawem zacząć kolejną mieszkaniową inwestycję w tej dzielnicy.

Przetarg na wyburzenie biurowca oraz budowę budynku mieszkalnego ze żłobkiem już raz został unieważniony. Jedna z firm spełniała warunki finansowe, ale inny oferent odwołał się od wyniku przetargu, bo znalazł błędy w tej ofercie. Dlatego Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego unieważniło przetarg i ogłosiło kolejny.

Planowana inwestycja to efekt braku zainteresowania na zakup biurowca przy ul. Kossutha 7. Miasto chciało się pozbyć budynku na os. Witosa, ale nie znaleźli się chętni. Dlatego nieruchomość dostało KTBS, które przeprowadzi tu kompleksowo inwestycję. Najpierw trzeba wyburzyć stary biurowiec, a następnie zaprojektować i wybudować nowy budynek mieszkalny. Na razie jest tylko koncepcja. Zgodnie z nią, powstanie ok. 75 mieszkań głównie 3, 4 i 5-pokojowych. Znajdzie się tu też nowy żłobek, do którego ma uczęszczać ok. 90 dzieci. Planowane jest też przeniesienie dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wczoraj otwarto oferty w drugim przetargu i wygląda na to, że tym razem KTBS będzie miał w czym wybierać. Co ciekawe, wyłoniona w pierwszym przetargu firma, zaproponowała jako jedyna wyższą cenę, która przekracza zakładany budżet. Wartość ofert brutto waha się od 46,9 mln zł do 52,9 mln zł. W drugim przetargu wzięło udział 5 firm, czyli o jedną więcej niż poprzednim razem. Wyłoniony wykonawca będzie miał 24 miesiące na wykonanie całości zamówienia, czyli wyburzenie istniejącego obiektu i realizację inwestycji mieszkaniowej w systemie „projektuj i buduj”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*