Reklama

Rewolucje na Uniwersytecie Ekonomicznym. Nagroda Google dla katowickich studentów

Robert Tomanek z dyplomem Internetowych Rewolucji

Ł. K.
Uczyli się i zostali docenieni. W programie Google zwyciężyła katowicka uczelnia. Dzięki temu może w niej powstać nowa przestrzeń dla studentów. To oni samki zadecydują na co Uniwersytet Ekonomiczny wyda wygrane 25 tys. zł.

Przeznaczone dla studentów i przedsiębiorców, Internetowe Rewolucje Google uczą umiejętności cyfrowych. Program szkoleniowy obejmuje wiedzę z zakresu szeroko pojętego marketingu  internetowego.

Internetowe Rewolucje na Uniwersytecie Eknomicznym-1
Ekspertki Internetowych Rewolucji.

Podczas wiosennej edycji programu eksperci Internetowych Rewolucji odwiedzili 12 szkół wyższych, w tym Uniwersytet Ekonomiczny. Na katowickiej uczelni w kursie wzięło udział ponad 200 osób. Studenci pomyślnie zakończyli szkolenie i uzyskali certyfikaty Google oraz IAB Europe (Interactive Advertising Bureau). Dzięki najwyższej frekwencji, uczelnia znalazła się na pierwszym miejscu rankingu Internetowych Rewolucji. – Ci studenci sami postanowili się kształcić, nikt ich nie zmuszał. Ja się cieszę, że zgłosili się do udziału i wykorzystali szansę. Na pewno będą to dobrzy absolwenci – mówił prof. Robert Tomanek, rektor UE. Podczas pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odebrał od Google nagrodę w wysokości 25 tys. zł. Pieniądze mają pomóc w utworzeniu nowej przestrzeni dla studentów. – Zastanowimy się z parlamentem studenckim na co konkretnie to przeznaczyć. To może być miejsce do cichej pracy, do czytania. Jest kilka pomysłów dotyczących strefy aktywności. Prawdopodobnie zainwestujemy w obszar, który już jest przygotowany. Mamy na przykład takie fajne miejsce, czyli dawną czytelnię – mówił Tomanek. W semestrze zimowym Internetowe Rewolucje pojawią się na 35 uczelniach w całej Polsce. Uniwersytet Ekonomiczny ponownie będzie jedną z nich.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*