Reklama

Rozpoczął się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wicepremier Morawiecki nie dojechał

W zastępstwie Mateusza Morawieckiego przyjechał do Katowic Piotr Gliński.

Grzegorz Żądło
Nie jesteśmy w stanie uczynić zadość wymogom bilokacji. Pracujemy nad tym, być może to też powinno być zapisane w planie rozwojowym naszego rządu – żartował wicepremier Piotr Gliński, który w ostatniej chwili zastąpił wicepremiera Mateusza Morawieckiego na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który dzisiaj rozpoczął się w Katowicach.

O tym, że minister rozwoju i finansów nie przyjedzie do Katowic organizatorzy imprezy dowiedzieli się w poniedziałek rano. Jak tłumaczą, powodem są “inne ważne obowiązki wicepremiera“. W zastępstwie przyjechał minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. To tyle komplikuje sprawę, że podczas debaty inauguracyjnej pt. “Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – przełom w polskiej gospodarce, Mateusz Morawiecki miał być gościem specjalnym. – Wicepremier Morawiecki dopiero w nocy wrócił z USA, co nie wyklucza, że jeszcze nas zaszczyci na kongresie w kolejnych dniach. Jego absencja nie będzie miała większego znaczenia dla przebiegu dyskusji, bo premier Gliński jest osobą bardzo kompetentną. Poza tym to jest program rządowy i pierwszy wicepremier ma tyle samo do powiedzenia co inny wicepremier – stwierdził Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej, organizatora kongresu.

Piotr Gliński dodawał, że Morawiecki często prosi go o zastępstwo w kwestiach gospodarczych. – Wtedy, kiedy nie jest w stanie uczynić zadość wymogom bilokacji. Pracujemy nad tym, być może to też powinno być zapisane w planie rozwojowym naszego rządu – żartował. – Byłem  i jestem formalnie szefem programowym PiS i wspólnie przygotowywaliśmy programy i projekty przez wiele lat.

Jeszcze przed oficjalną  inauguracją kongresu, zostały otwarte Targi Biznes Expo. Wystawia się na nich około stu firm i instytucji.

Europejski Kongres MŚP potrwa do środy. Zarejestrowało się około 7 tys. uczestników. Portal Katowice24.info jest patronem medialnym wydarzenia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*