Reklama

Rajd Śląska wystartuje z Katowic. Będą utrudnienia w ruchu

Redakcja
W piątek 9 września odbędzie się katowicki odcinek Rajdu Śląska. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia dla kierowców.

Uroczysta ceremonia otwarcia rajdu odbędzie się na ul. Dworcowej. Następnie rozpocznie się prolog. Odcinek specjalny wytyczony zostanie ulicami centrum Katowic. Start nastąpi na ul. Moniuszki, potem zawodnicy przejadą al. Korfantego, na rondzie skręcą w prawo i wjadą w al. Roździeńskiego. Potem pojadą ul. Olimpijską do strefy kultury. Po pętli na parkingu A wrócą ul. Olimpijską przez aleję Roździeńskiego do ronda. Potem wjadą na północną część al. Korfantego, gdzie na wysokości Spodka znajdować się będzie meta odcinka.

Utrudnienia w ruchu w związku z Rajdem Śląska

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały 9 września od godz. 15.00 do godz. 22.00. Z ruchu wyłączone zostaną drogi, którymi przejadą rajdowcy, a dodatkowo prawy pas ul. Moniuszki od skrzyżowania z ul. Uniwersytecką do al. Korfantego. Pozostanie możliwość przejazdu z ul. Moniuszki do ul. Piotra Skargi. Ulica Uniwersytecka zostanie zamknięta od ronda Pietera do al. Roździeńskiego. Zamknięta zostanie północna jezdnia al. Roździeńskiego od ronda gen. Ziętka do skrzyżowania z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego, a południowa od ronda  do wyjazdu z ul. Uniwersyteckiej. Zostanie utrzymana możliwość wyjazdu z ul. Olimpijskiej w al. Korfantego w obu kierunkach – w stronę Siemianowic oraz do ronda Ziętka. Rondem Ziętka będzie można przejechać tylko z północy na południe oraz z zachodu na południe, natomiast ruch tunelem odbywać się będzie w obu kierunkach. Dodatkowo zamknięte zostaną przejścia dla pieszych zlokalizowanych na trasie rajdu.

Kierowcy muszą pamiętać, żeby opuścić parking w strefie kultury w piątek do godz. 15. Pozostawienie pojazdu na trasie przejazdu, np. na parkingu wzdłuż al. Korfantego, będzie skutkować brakiem możliwości wyjazdu do godz. 22.00.


Tagi:

Komentarze

 1. kukura 8 września, 2022 at 1:18 pm - Reply

  już widzę tłumaczenia urzędników czemu na nowej nawierzchni Dworcowej są ślady gumy, których nie da się usunąć.

 2. Jan 8 września, 2022 at 11:26 am - Reply

  Coraz głupsze decyzje pajacy z UM ma czele z NIM samym! Blokada miasta w środku dnia! Paru pajacy robi syf i huk a reszta ma to spokojne znosić. krupa won.

 3. Luk 8 września, 2022 at 9:59 am - Reply

  Dworcowa miała być deptakiem jeszcze niedawno ale widać że prezydent zrobił super ulice pod hotel i zamknął ja dla wszystkich mieszkańców a teraz jeszcze imprezy motoryzacyjne sobie urządza hipokrytą do potęgi!!!!

 4. Awa 8 września, 2022 at 9:56 am - Reply

  Jaki prezydent takie pomysły banda idiotów!!!!

 5. AA 7 września, 2022 at 8:20 pm - Reply

  Super! Idealna pora piątek po pracy aby zablokować pół miasta by paru baranów mogło „palić gumy” na drodze publicznej. Brawo organizator!
  Bardziej durnej pory już chyba się nie dało wybrać!

  • MM 8 września, 2022 at 6:57 am Reply

   I to jeszcze w samym centrum miasta.

Dodaj komentarz

*
*