Reklama

Przetarg na budowę drogi rowerowej z Nowego Nikiszowca do Doliny Trzech Stawów rozstrzygnięty

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Katowickie Inwestycje rozstrzygnęły przetarg na budowę ostatniego odcinka drogi rowerowej z Nikiszowca do Doliny Trzech Stawów, mimo że najtańsza oferta przekraczała budżet zaplanowany na inwestycję. Miasto musi dołożyć prawie 70 000 zł.

Droga rowerowa pomiędzy Nikiszowcem a Doliną Trzech Stawów miała być realizowana w całości. Jednak miasto podzieliło tę inwestycję na dwie części. Pierwszy etap, łączący ul. Gospodarczą z ul. Pułaskiego, został zakończony w czerwcu tego roku. Za około 1,13 mln zł powstał 1,5-kilometrowy odcinek drogi od istniejącej infrastruktury przy ul. Lotnisko, przez ul. Pułaskiego i dalej, obok PTG oraz Sztauwajerów. Następnie do kładki obok autostrady A4 i wokół stawu kajakowego. Droga dociera do ul. Trzech Stawów i prowadzi obok ogrodzenia Campingu 215, a dalej istniejącym przejazdem pod węzłem „Murckowska”.

Na razie jednak infrastruktura kończy się na ul. Gospodarczej, a zaczyna ponownie w miejscu nowego ronda i biegnie aż do ul. Szopienickiej. To fragment zrealizowany przy okazji budowy układu drogowego dla osiedla Nowy Nikiszowiec. Miasto nie wybudowało kontynuacji DDR wzdłuż ul. Gospodarczej, bo były tam problemy z własnością gruntów. Część terenów, które mają zostać objęte inwestycją, znajdowała się na działkach należących do Lasów Państwowych. Dlatego trzeba było poczekać na decyzję ws. zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Niedawno Katowickie Inwestycje ogłosiły w końcu przetarg na realizację brakującego odcinka. Droga rowerowa o długości ok. 500 metrów i szerokości 2 metrów zostanie zbudowana po południowej stronie ul. Gospodarczej. Zostanie wykonana z barwionego na czerwono asfaltu. Wykonawca, oprócz wybudowania drogi, ma przeprowadzić wycinkę kolidujących drzew, prace rozbiórkowe, zbudować przystanek autobusowy i założyć trawniki.

Po otwarciu ofert okazało się, że żadna nie mieści się w zakładanym budżecie, który wynosił nieco ponad 555 tys. zł brutto. Ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców, których zgłosiło się 7, wahały się od 622 976 zł do aż 965 247 zł brutto.

Ostatecznie Katowickie Inwestycje wybrały najtańszą ofertę, którą złożyła spółka General Development Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór. Budowa drogi wzdłuż ul. Gospodarczej powinna potrwać 7 miesięcy.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 1 listopada, 2022 at 9:24 am - Reply

    Zły projekt, 2 metry szerokości ddr, to za wąsko, szczególnie, że tam jest z górki.

  2. Katol 31 października, 2022 at 11:24 am - Reply

    Miasto a raczej włodarze , mają mieszkańców Giszowca głęboko gdzieś ! Najpierw miała być tężnia a budują fontannę . Teraz chwalą się przetargiem na ścieżkę rowerową z Nikiszowca na Dolin Trzech Stawów a prostej sprawy nie umieli dopilnować. Chodzi o ścieżkę rowerową z Giszowca na Dol.Trz.St. W pierwszych projektach była ścieżka i wyparowała.Mieszkancy Giszowca aby dojechać do Dół.Tr.St. mają dwie alternatywny -1. przez Muchowiec -2. przez Nikiszowiec tylko to dwa razy dłuższe trasy niż wzdłuż DK86. Trwa remont nad autostradą na ul.Mysłowickiej ale miasto nie dopilnowali o stan nawierzchni drogi objazdowej. Od nowego roku ma zacząć się remont nad autostradą na ul.Szopienickiej i ciekawe jak do tego wydarzenia przygotują się nasze kochane władze

Dodaj komentarz

*
*