Reklama

Przetarg na budowę centrum przesiadkowego “Zawodzie” rozstrzygnięty

Łukasz Kądziołka
Centrum przesiadkowe w Zawodziu coraz bliżej realizacji. Został rozstrzygnięty przetarg na jego wykonawcę. Inwestycja powstanie w niecałe dwa lata i ma kosztować ponad 60 mln zł.

Centrum w Zawodziu ma umożliwiać pasażerom komfortowe  przesiadki z autobusów do tramwajów i odwrotnie. Na prawym brzegu Rawy, pomiędzy ulicami: 1 Maja, Bagienną, Krakowską i Łączną, powstaną 2 zadaszone perony i 16 miejsc postojowych dla autobusów. Ponadto parking na 275 aut (z przestrzenią zarezerwowaną dla autokarów) i 36 miejsc dla rowerów. Budynek centrum przesiadkowego ma mieć 365 m kw. powierzchni. Znajdą się w nim m.in. zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety. Wiadomo już, że budynek nie będzie wyglądał dokładnie tak, jak na wizualizacjach. Na pewno jego dach nie będzie tak pofalowany, zostanie spłaszczony. To drugie centrum przesiadkowe, po Ligocie, które ma już swojego wykonawcę.

Przeczytaj też: Umowa na budowę pierwszego węzła przesiadkowego podpisana

Chociaż oferty wpłynęły już w maju, to dopiero teraz udało się wyłonić firmę, która zajmie się budową centrum przesiadkowego “Zawodzie”. Wybór komisji przetargowej został ogłoszony w poniedziałek. Maksymalną liczbę punktów w przetargu uzyskało konsorcjum firm: NDI S.A., Balzola Polska Sp. z o. o. i Construcciones y Promociones Balzola S.A. – Przetarg na węzeł przesiadkowy “Zawodzie” to duża inwestycja. Procedura w takim wypadku wymaga dużego zaangażowania i sprawdzenia każdej z pozycji kosztorysu – tłumaczy Ewa Biskupska, rzecznik prasowy UM Katowice. Konsorcjum zrealizowało już dla miasta przebudowę Rynku, a NDI z Sopotu jest w trakcie budowy basenów miejskich w Brynowie i Szopienicach-Burowcu.

Przeczytaj też: Centra przesiadkowe w Katowicach: co dokładnie się w nich znajdzie

Jeżeli do 19 lipca nie wpłynie odwołanie od decyzji komisji, to umowa zostanie podpisana jeszcze w lipcu. Na wybudowanie centrum przesiadkowego “Zawodzie” wykonawca będzie miał 22 miesiące. Inwestycja ma kosztować kilkanaście milionów złotych mniej niż zakładano i wyniesie niecałe 61,5 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*