Reklama

Przedszkola i żłobki w Katowicach nie zostaną otwarte 18 maja

G. Ż.
Wszystkie miejskie przedszkola w Katowicach mają zostać otwarte 25 maja, choć pierwotnie władze miasta zapowiadały, że część z nich zacznie działać już 18 maja. Ze względów bezpieczeństwa, otwarcie placówek zostało przesunięte.

Zgodnie z decyzją rządu, przedszkola i żłobki mogły zostać otwarte 6 maja. Zdecydowana większość samorządów nie była jednak w stanie w krótkim czasie przygotować się do nowych warunków funkcjonowania placówek. Dlatego w wielu miastach żłobki i przedszkola nadal są zamknięte.

W Katowicach pierwsze żłobki i przedszkola miały zostać uruchomione 18 maja. Z naszych informacji wynika, że pierwotnie 68 dyrektorów miejskich przedszkoli zadeklarowało gotowość do otwarcia 18 maja. Z kolei dyrektorzy 17 placówek chcieli wznowić działalność 25 maja. Później jednak większość, która chciała pracować wcześniej, zmieniła zdanie. Miała na to wpływ nie tylko ogólna sytuacja z dynamiką epidemii w Katowicach i woj. śląskim, ale też niewielkie zainteresowane rodziców.

Co ważne, od 25 maja nie wszystkie dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Wszystko dlatego, że miasto musi się stosować do obostrzeń i zaleceń wprowadzonych przez sanepid. Najważniejsze dotyczą liczebności grup (maksymalnie 12 osób), zachowania odpowiedniego odstępu pomiędzy stolikami czy  czasowego wyeliminowania z personelu osób powyżej 60. roku życia.

W placówkach będą obowiązywały nadzwyczajne środki ostrożności, jak m.in. dezynfekcja rąk, przyłbice dla personelu, mierzenie temperatury pracownikom i dzieciom, dezynfekcja zabawek i sal czy ograniczony wstęp dla rodziców.

Place zabaw, boiska przyszkolne pozostają zamknięte. Wyjątkiem będą wewnętrzne place zabaw na terenie Oddziałów Żłobka Miejskiego, jednak z zachowaniem zasady, że w tym samym czasie na terenie placu zabaw przebywa wyłącznie jedna grupa dzieci. Pracownicy będą przeprowadzali dezynfekcję urządzeń i zabawek znajdujących się na terenie placu zabaw.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*