Reklama

Przed Silesia City Center powstanie biurowiec

Redakcja
Rozpoczyna się budowa biurowca pomiędzy ul. Chorzowską i Silesia City Center. Inwestorem jest Ghelamco. Budynek ma być gotowy pod koniec 2022 roku.

Biurowiec o nazwie Craft powstanie u zbiegu ulic Chorzowskiej i Ściegiennego, tuż obok centrum handlowego SCC.  Będzie miał 13 pięter i 55 metrów wysokości oraz 26 700 m kw. powierzchni użytkowej. Pod budynkiem zostanie zbudowany dwukondygnacyjny parking na 218 pojazdów. Dodatkowe 28 miejsc przewidziano na parkingu naziemnym.

Projekt biurowca powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora. Budynek będzie się składać z trzech spiętrzonych prostopadłościanów. Powstanie miejsce na sześć tarasów, z których jeden znajdzie się na dachu. Na elewacji budynku zostaną zainstalowane elementy w odcieniu miedzi, które mają mu nadać industrialny charakter.

W budynku znajdą się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także 60 miejsc dla rowerów wraz zapleczem dla rowerzystów – szatniami i prysznicami. Biurowiec ma być gotowy pod koniec 2022 r.

Craft to kolejna inwestycja Ghelamco w Katowicach. W 2010 r., przy skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej i Ściegiennego, belgijski deweloper oddał do użytku biurowiec Katowice Business Point.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Komentarze

  1. Anna 24 listopada, 2020 at 3:10 pm - Reply

    Jestem zbulwersowana, że niszczycie najpiekniejszy widok, po tej stronie ronda- zjawiskowe stare budynki, będące naszym dziedzictwem i przypominające jaka jest historia Śląska. Skandal, jak architekt miasta mogł to zatwierdzić. Same budynki, niestety cudem architektury nie są. Jak widać w Katowicach, oprócz NOSPR, nic ciekawego architektonicznie i łączącego budynek z historią miasta nie powstaje, Szkoda bo nasza historia ma bardzo charakterystyczne architektonicznie elementy, które powinny dominować.

    • Kasia 3 marca, 2021 at 12:28 pm Reply

      Historia sama na siebie nie zarobi, to jest teren komercyjny. Jeżeli chcesz charytatywnie udostępniać takie miejsca to je najpierw wykup za grube miliony, a później rób co chcesz.

Dodaj komentarz

*
*