Reklama

Protest rolników w Pyrzowicach. Dojazd do lotniska będzie utrudniony [OBJAZDY]

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Protest rolników w Pyrzowicach. W rejonie portu lotniczego odbędzie się kolejna manifestacja. Przez kilka godzin główna droga dojazdowa do Katowice Airport będzie zablokowana. Policja podpowiada, którędy omijać blokadę.

W piątek odbędzie się manifestacja na drogach dojazdowych do lotniska Katowice Airport. To kolejna odsłona trwających w całej Polsce protestów rolników. Jak informuje policja, 23 lutego wprowadzone zostaną objazdy, ponieważ zablokowany zostanie dojazd na odcinku od ronda na skrzyżowaniu DK78 i S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego. Na poniższej mapie zaznaczono drogę, jaką będą poruszali się rolnicy w trakcie przejazdów związanych z manifestacją.

Źródło: Katowice Airport.

To może powodować korki na drogach. Dlatego wprowadzono objazdy. Policja opublikowała kilka map pokazujących, jak będzie można dojechać do lotniska (wykrzyknikami oznaczono miejsce, gdzie planowany jest przejazd manifestujących). Dojazd do lotniska, od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu.

Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie.

Aby ominąć powstałe utrudnienia od strony Siewierza, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę tras S1/A1. W przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulice Gminną i Wspólną, a następnie ul. Kolejową i dalej przez ul. Siedliska w kierunku portu.

Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w pow. będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska.


Przewidywane utrudnienia w rejonie lotniska w Pyrzowicach w piątek potrwają 5 godzin, od 10.00 do 15.00. Policja prosi o wcześniejsze zaplanowanie podróży do lotniska oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów.


Tagi:

Komentarze

 1. gizmo 22 lutego, 2024 at 8:37 pm - Reply

  Phrać ile wlezie ten bahdzo niebezpieczny procedehr. Śmielej towarzyszu Donaldzie.

  • Mike 23 lutego, 2024 at 12:00 pm Reply

   Powiedział zdeklarowany fanatyk pis, partii która odpowiada za ten cały bajzel.

   • gizmo 23 lutego, 2024 at 1:45 pm Reply

    Czy przed wyborami rolnicy protestowali? NIE! Czyli to są pisowscy rolnicy i pisowska żywność. Blokować im dojazdy do pól! Zagłodzić w imię oczyszczania z pisowskiej szarańczy!

 2. gizmo 22 lutego, 2024 at 4:38 pm - Reply

  Polska konsul we Lwowie przeprasza Ukrainę za polskich rolników. Też bym się wkurzył na miejscu rolników.

  • kukura 22 lutego, 2024 at 9:17 pm Reply

   szczególnie tym co mają interesy z kacapami.

   • gizmo 22 lutego, 2024 at 11:21 pm Reply

    masz na myśli ministra Kołodziejczaka co płakał przed kamerą że z Rosją nas pis pokłócił, a to taki dobry klient był?

 3. Maed 22 lutego, 2024 at 4:13 pm - Reply

  No po prostu mistrzowie logicznego myślenia. Utrudnić życie kierowcom i jadącym na lotnisko. Co oni są winni i co pomogą? Może ludzie powinni zacząć blokować rolnikom dojazd na pola?

  • gizmo 22 lutego, 2024 at 8:39 pm Reply

   Olać rolników, jedzenie kupi się w sklepie.

   • Maed 22 lutego, 2024 at 10:14 pm Reply

    Co ten komentarz wnosi? Uważasz że najlepiej sprawić że ktoś, kto rolnikom nic nie zrobil, ba, moze nawet ich popiera, nie zdazy na samolot, na wakacje, na przesiadkę?

    • gizmo 22 lutego, 2024 at 11:18 pm Reply

     Młody? Wysportowany? Na wojnę się szykuj, a nie na wakacje. Hołownia zaprasza.

     • Maed 23 lutego, 2024 at 6:56 am Reply

      Widzę kolejna wypowiedź w temacie…

      • gizmo 23 lutego, 2024 at 8:39 am Reply

       Zablokujmy rolnikom dojazd do pól, wszystkich i na zawsze, a jedzenie kupi się w markecie. Czy mój pomysł jest nielogiczny?

 4. Mike 22 lutego, 2024 at 3:59 pm - Reply

  Ciekawe, że do Warszawy nie potrafią jechać zablokować, ale normalnym ludziom będą truć życie. Słabeusze.

  • gizmo 22 lutego, 2024 at 11:35 pm Reply

   Nawozy, pestycydy, fungicydy bez limitów i zakazów stosowane na wschodzie trują ci życie, a nie polski rolnik.

Dodaj komentarz

*
*