Reklama

Powstanie rondo turbinowe w Piotrowicach. Będą kolejne zmiany na DK81

Redakcja
Rusza kolejny etap prac w Piotrowicach. Budowany będzie ważny element skrzyżowania na DK81. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Budowa węzła na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej w Piotrowicach postępuje powoli. Ostatnio pisaliśmy o tym, że opóźnienie w stosunku do pierwotnego terminy zakończenia robót to prawie półtora roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Duże opóźnienie na budowie węzła w Piotrowicach

Dzisiaj miasto poinformowało o rozpoczęciu kolejnego etapu prac. Ich efektem ma być rondo turbinowe. Ten element nowego węzła będzie obsługiwał przede wszystkich ruch lokalny. Ma prowadzić pojazdy do wylotów ronda bezkolizyjnie dwoma oddzielonymi pasami ruchu. W związku z tym, konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu. Do jednego pasa ruchu zostanie zwężona ul. Kościuszki. Zwężenie będzie obowiązywało na odcinku przed tarczą budowanego ronda do skrzyżowania z ul. Małachowskiego. Kierowcy jadący w stronę Mikołowa będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Katowice przebudują drogi za ponad pół miliarda złotych [MAPY]

Kierowcy jadący od strony Ligoty będą się włączać w ul. Kościuszki, gdzie będzie dostępny tylko jeden pas ruchu, lub mogą kierować się w ul. Małachowskiego do skrzyżowania z ul. Kościuszki (od wylotu z tego skrzyżowania zostaną zachowane dwa pasy ruchu). Zmiana wynika z konieczności budowy układu drogowego na połowie tarczy ronda. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona w poniedziałek, 17 sierpnia. Zakończenie tych prac zaplanowane jest na 31 sierpnia. Następnie wykonawca będzie musiał przeprowadzić analogiczne roboty także od strony Piotrowic, czyli na jezdni w kierunku od Mikołowa do centrum Katowic.

Prace budowlane na skrzyżowaniu w Piotrowicach trwają od początku 2018 roku i zakończą się w IV kwartale tego roku. Ich koszt to 75,4 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*