Reklama

Dzisiaj rozpoczyna się kolejny etap prac przy centrum przesiadkowym w Brynowie

Redakcja
Dzisiaj rusza kolejny etap prac w rejonie centrum przesiadkowego „Brynów”. Inwestycja jest już na zaawansowanym etapie, ale kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Kolejny etap prac i kolejne utrudnienia w Brynowie. Dzisiaj rusza remont nawierzchni na ul. Kościuszki na kolejnych pasach. Droga już dwa tygodnie temu została zwężona. Kierowcy poruszali się jednym pasem ruchu w obu kierunkach. Zamknięta była w tym czasie jezdnia w stronę centrum Katowic. Od dzisiaj prace przenoszą się na drugą stronę. To znaczy, że przez najbliższe kilkanaście dni zamknięta będzie jezdnia w kierunku Mikołowa. Na wysokości nowego wielopoziomowego parkingu kierowcy jadący w obu kierunkach korzystają wyłącznie z jezdni biegnącej w stronę centrum miasta. Utrzymany zostaje przejazd po remontowanym odcinku jezdni w kierunku Mikołowa, dla pojazdów wyjeżdżających ze stacji paliw, galerii Libero oraz z ul. Kłodnickiej.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do 3 sierpnia. Wtedy ruch na ul. Kościuszki w obu kierunkach zostanie przywrócony do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Zamknięty pozostanie jednak zjazd z ul. Kościuszki w ul. Jankego, w kierunku skrzyżowania z ul. Rzepakową. Tak będzie do czasu wprowadzenia docelowej organizacji ruchu.

Centrum przesiadkowe w Brynowie powstaje w rejonie istniejącej dziś pętli tramwajowej. Koszt inwestycji to 80 mln zł, a termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na listopad tego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*