Reklama

Powstaje park linowy na Muchowcu

Ł. K.
Trwa budowa parku linowego na Muchowcu. Na niewielkiej działce powstaje nowa atrakcja dla całych rodzin. Prace jeszcze trochę potrwają, ale termin otwarcia jest już znany.

Park linowy 3Maupy ma być nową propozycją na aktywne spędzenie czasu w Dolinie Trzech Stawów. Z atrakcji będą mogli korzystać dorośli i dzieci. Już teraz widać jak będą przebiegały trasy. Na ok. 22 drzewach obok pętli autobusowej na Muchowcu, kortów tenisowych i stadniny koni zamocowane są już drewniane platformy. Brakuje jeszcze przeszkód, które połączą platformy i które pokonać będą musieli uczestnicy. Zgodnie ze wstępnymi planami inwestora, park linowy ma być wyposażony w 60 atrakcji i zajmie teren ok. 0,6 ha.  Wiadomo, że wśród drzew powstanie 5 ścieżek.

Trzy będą przeznaczone dla dorosłych, a wśród nich dwie z około dwudziestoma przeszkodami. Zostaną one podzielone na różne stopnie trudności. Dwie pozostałe będą przystosowane do korzystania przez dzieci. Dla najmłodszych dzieci do wieku 6 lat będzie trasa tzw. szypułkowa, która zostanie wyposażona w specjalne siatki. Dziecko będzie mogło bezpiecznie spaść z platformy na siatkę, gdy straci równowagę. Poza tym w zabawie będą mogli pomagać rodzice, bo trasa będzie wysoka na ok. pół metra. Druga trasa zostanie przygotowana dla dzieci pomiędzy 12. a 15. rokiem życia. Park ma być testowany już od połowy kwietnia. Jednak oficjalnie otwarcie jest planowane na majówkę. Oferta zostanie wzbogacona o drobną gastronomię serwowaną z kontenera. Na razie nie wiadomo ile będą kosztowały biletyj. Sezon w parku linowym w Katowicach ma potrwać do końca października. Za jego wykonanie odpowiedzialna jest firma HMM Techniki Alpinistyczne.

Poniżej wstępne wizualizacje punktu obsługi i trasy dla najmłodszych dzieci.


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 1 marca, 2019 at 11:08 am - Reply

    Nareszcie.
    Dzieciaki są bardzo zadowolone z tej informacji.
    Super atrakcja

Dodaj komentarz

*
*