Reklama

Ponad 40 projektów do Budżetu Obywatelskiego w Podlesiu, Giszowcu i Ligocie

Ł. K.
Wtorek jest kolejnym dniem prezentacji projektów zakwalifikowanych do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dziś kolej na mieszkańców Podlesia, Giszowca i Ligoty. Łącznie w tych trzech dzielnicach do wyboru są 42 projekty.

Chodniki, place zabaw, ale również imprezy. W przypadku dzielnic, w których dzisiaj odbędą się spotkania, propozycji jest dużo. Wygląda na to, że w Podlesiu sąsiedzi lubią spędzać ze sobą czas. Aż 4 z 9 projektów ma na celu kontynuację lub stworzenie nowych zajęć w tutejszym MDK. Takich jak: klub podróżnika, koło miłośników śląskiej gwary i kultury oraz nordic walking. Dzięki pieniądzom z BO, mogłyby się również odbyć Dni Podlesia.

Na zmiany w obrębie ulic Mysłowickiej i Wojciecha będzie można zagłosować w Giszowcu. Mogą tam powstać: nowy chodnik, ławki, skwer i aleja spacerowa. Jest również szansa, że na terenie całej dzielnicy staną aż 123 stojaki rowerowe. Za to w Ligocie-Panewnikach może być więcej miejsc do zabawy dla dzieci. Jest też pomysł włączenia dzielnicy w sieć wypożyczalni rowerów miejskich. O wsparcie zabiegają dwie imprezy kulturalne w Parku Zadole.
Miejscem dzisiejszych spotkań będą:

Podlesie, MDK „Południe”, ul. Sołtysia 25

Giszowiec, MDK „Szopienice-Giszowiec”, Plac pod Lipami 1, 3-3a

Ligota – Panewniki, Gimnazjum nr 23 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Medyków 27

Początek spotkań o godz. 17.

Wszystkie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego można znaleźć  TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*