Reklama

Pomodlą się za ofiary pedofilii i księży pedofilów. Dzisiaj droga krzyżowa w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach

Redakcja
Dzisiaj w katowickiej archikatedrze odbędzie się droga krzyżowa dla dorosłych. W trakcie nabożeństwa wierni będą modlić się za „ofiary wykorzystania seksualnego i ich rodziny, za osoby duchowne żyjące niemoralnie oraz za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią”.

Za ofiary pedofilii, ich rodziny oraz księży pedofilów i ludzi zranieni przez grzechy duchownych. O modlitwę w tej intencji apelował w ubiegłą niedzielę abp Wiktor Skworc. „W piątek 28 lutego będziemy obchodzić dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Zachęcam do włączenia się w modlitwę zranionego Kościoła, poprzez udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w tym dniu w każdej parafii oraz poprzez indywidualny post i modlitwę.” – napisał w  swoim „Komunikacie przed Wielkim Postem 2020” odczytanym we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej. Droga krzyżowa dla dorosłych pod przewodnictwem abp. Skworca w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla rozpocznie się o godz. 17.15.

Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich powstał z inicjatywy papieża Franciszka, który w 2015 roku zaapelował o jego zorganizowanie w poszczególnych krajach. W Polsce od 2019 roku tym dniem jest pierwszy piątek Wielkiego Postu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*