Reklama

Metropolita katowicki prosi o jałmużnę na respiratory

Ł. K.
Jałmużna na doposażenie szpitali w kościołach archidiecezji katowickiej. Metropolita wydał zarządzenie w tej sprawie. Prosi o to, żeby kapłani przekazali też po 500 złotych z własnych kieszeni.

Kościół chce pomóc szpitalom. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc poprosił o jałmużnę na ich rzecz. Cel to włączenie się w walkę z epidemią. Wydane przez abp Skworca zarządzenie do kapłanów archidiecezji katowickiej to również wezwanie do modlitwy w trudnym czasie i wykorzystywanie do posługi internetu oraz mediów społecznościowych.

Sama ofiara na służbę zdrowia miałaby zostać zgromadzona podczas Mszy Krzyżma Świętego, kiedy duchowni składają ją na konkretny cel. – W tym roku pragniemy włączyć się w trwającą walkę z epidemią materialnie, poprzez złożenie ofiary na zakup respiratorów bądź środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie – pisze metropolita katowicki. W swoim piśmie poprosił też kapłanów archidiecezji o złożenie jałmużny postnej na doposażenie szpitali w m.in. respiratory i środki ochronne. – Serdecznie proszę wszystkich kapłanów archidiecezji (proboszczów, administratorów, katechetów, wikariuszy, rezydentów, pracowników naukowych, emerytów – z wyłączeniem kapłanów chorych i misjonarzy, o złożenie jałmużny postnej w minimalnej wysokości 500 złotych – dodaje abp Skworc.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*