Reklama

Polska reprezentacja odmawia rozegrania meczu z Rosją

Redakcja
Jak poinformował przed chwilą prezes PZPN Cezary Kulesza, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z Rosją o awans do MŚ. Wcześniej federacje piłkarskie Polski, Czech i Szwecji wydały wspólne oświadczenie, w którym informowały, że nie będą grać baraży na terenie Rosji. Z kolei UEFA, zamiast wykluczyć Rosjan z wszystkich rozgrywek, zdecydowała jedynie, że żadne mecze pod jej egidą nie mogą się odbywać zarówno na terenie Rosji, jak i Ukrainy.

W piątek Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, poinformował, że będzie rozmawiał z kolegami z drużyny, żeby wypracować wspólne stanowisko w sprawie meczu z Rosją. Prawdopodobnie to postawa piłkarzy wpłynęła na decyzję PZPN o odmowie gry z Rosją.

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko.” – napisał na Twitterze Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Mecz Rosja-Polska został zaplanowany na 24 marca w Moskwie.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*