Reklama

Po biurowcu na os. Witosa nie ma już śladu. Niedługo rozpocznie się budowa mieszkań

Redakcja
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego złożyło już wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego z pomieszczeniami biurowymi, który powstanie w miejscu wyburzonego biurowca typu “Lipsk” przy ul. Kossutha 7. Ma się z nim znaleźć 75 mieszkań.

Biurowiec powstał w latach 70. Do jego budowy został użyty azbest. To materiał niebezpieczny, który musiał zostać zutylizowany. Zły stan obiektu i konieczność wydania bardzo dużych pieniędzy na remont spowodowały, że miasto nie znalazło chętnego na odkupienie biurowca. W pierwszym przetargu kilka lat temu cena wywoławcza wynosiła 5,22 mln zł. W drugim cena została obniżona do 4 mln zł, ale ponownie nikt nie był zainteresowany.

Mimo różnych planów, budynek cały czas stał pusty. Dlatego zapadła decyzja, że zajmie się nim KTBS. Wybrana w przetargu firma Riser z Jaworzna wyburzyła już budynek i przygotowała teren pod budowę nowego. Prace ruszą, kiedy KTBS dostanie pozwolenie na budowę.

Nowy obiekt mieszkaniowo-biurowy ma być gotowy w pierwszym kwartale 2024 roku. Oprócz 75 mieszkań, w tym nawet 5-pokojowych, znajdą się w nim dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej i miejski żłobek na 100 miejsc.

Przy budynku w parkingu wewnętrznym i zewnętrznym zaplanowano około 170 miejsc parkingowych.

Najemcy mieszkań, którzy wprowadzą się do budynku przy ul. Kosshuta 7, będą mogli skorzystać z 15-letniej dopłaty do czynszu. Obecnie dopłaty wynoszą średnio około 7,5 zł na m2, a najwyższa stawka czynszu w KTBS to 17,17 zł za m2.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*