Reklama

Parkomaty przy dworcu w Ligocie nadal nie działają, więc miasto otwiera parking dla wszystkich

G. Ż.
Od czwartku będzie można za darmo korzystać z parkingu przy dworcu kolejowym w Ligocie. Władze miasta podjęły taką decyzję, bo wciąż nie działają parkomaty, które miały umożliwiać wjazd na parking wyłącznie posiadaczom biletów Kolei Śląskich. Kiedy system zacznie działać, nikt w urzędzie nie wie.

Przy dworcu PKP w Ligocie powstało pierwsze w Katowicach centrum przesiadkowe. Główne założenie jest takie, że kierowcy zostawiają tu za darmo samochody i jadą do centrum miasta pociągiem. Dodatkowo uruchomione zostały dwie nowe linie autobusowe – 913 i 912, które kursują do Panewnik i Ligoty i przyjeżdżają do dworca. 

Żeby zachęcić mieszkańców do korzystania z pociagów, został wprowadzony tzw. bilet katowicki, którym można podróżować autobusami, tramwajami i pociągami na terenie Katowic za 119 zł miesięcznie.

Wszystko działa oprócz parkingu. Wykonawca cały czas nie potrafi poprawnie skonfigurować parkomatów. Chodzi o to, żeby właściwie sczytywały bilety Kolei Śląskich i wydały parkingowy bilet zerowy. 

Cały czas nikt w urzędzie nie jest w stanie powiedzieć kiedy wszystko zacznie działać jak powinno. Dlatego na razie parking będzie otwarty dla wszystkich i będzie można z niego korzystać bezpłatnie. Kiedy parkomaty zaczną działać poprawnie, wjazd za szlaban będą mieli wyłącznie posiadacze biletów Kolei Śląskich. 

Samochód będzie mógł stać na parkingu do 20 godzin. Po przekroczeniu tego czasu, zostanie naliczona opłata w wysokości 369 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*