Reklama

Otwiera się zoo w Chorzowie. Śląski Ogród Zoologiczny będzie miał limit gości

Redakcja
Zoo w Chorzowie otwiera się po przerwie. Za kilka dni będzie można znowu pooglądać zwierzęta. W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym będą obowiązywały nowe zasady. Ustalony został m.in. limit gości i miejsca niedostępne.

Śląski Ogród Zoologiczny zostanie ponownie otwarty. Od najbliższego poniedziałku będzie można wejść do chorzowskiego zoo. Jak informuje ogród, przygotowano specjalne rozwiązania organizacyjne, zapewniające bezpieczeństwo podczas odwiedzin w trakcie pandemii koronawirusa. Począwszy od 1 czerwca zoo będzie czynne przez cały tydzień od 9.00 do 19.00.
Nie wszystkie atrakcje będą jednak dostępne tak jak przed zamknięciem. Na terenie ogrodu zoologicznego konieczne będzie używanie maseczek lub przesłon i przestrzeganie aktualnych przepisów, w tym zachowanie dystansu społecznego. Zabronione będzie dotykanie wszelkich elementów infrastruktury np. ogrodzeń, barierek, szyb wystawowych i kontakt ze zwierzętami. W czasie stanu epidemicznego pawilony ekspozycyjne, plac zabaw, mini zoo, figury oraz altany wypoczynkowe zostaną wyłączone z użytkowania. Nie będą odbywać się także pokazowe karmienia zwierząt, prelekcje dydaktyczne i oprowadzanie grup zorganizowanych.

Na terenie zoo będzie mogło przebywać jednocześnie 900 osób. Po przekroczeniu tej liczby odwiedzających sprzedaż biletów będzie wstrzymana do czasu opuszczenia ogrodu zoologicznego przez część gości. Sprzedaż biletów ma być prowadzona wyłącznie w kasie głównej. Zaleca się jednak zakup biletów online TUTAJ i płatność kartą.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego znajdują się TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. mixmad 31 maja, 2020 at 12:42 pm - Reply

  Wesołe Miasteczko sprzedaliśmy Słowakom z kapitałem rosyjskim i mamy bilet za 129zł dla jednej osoby jednodniowy. Znaczy nie my, tylko Godlewski z Platformy.
  Zoo jest trochę gorsze od zoo w Ostravie, a kosztuje grosze bo 20zł za osobę.

 2. Marcin 30 maja, 2020 at 9:32 pm - Reply

  I to wszystko za jedyne 20 zł za osobę. Kpiny sobie robią. ZOO 3 kategorii z niewielką liczbą zwierząt, połowa będzie niedostępna, a oni nawet 1 zł nie obniżą. Planowałem po otwarciu wybrać się z dzieckiem, ale nie zapłacę za 3 osoby 60 zł, żeby zobaczyć 2 słonie i tygrysa nie dającego oznak życia.

  • Piotr 31 maja, 2020 at 9:06 am Reply

   Proszę się zatem zgłosić na ochotnika z rodziną i zamknąć w klatce. Będzie kolejna atrakcja.

   Tylko żebyście dawali oznaki życia.

Dodaj komentarz

*
*