Reklama

Otwarcie biurowca .KTW I coraz bliżej

Ł. K.
Po niespełna dwóch latach pierwszy biurowiec kompleksu .KTW jest już gotowy. Odbyły się już odbiory i szkolenia straży pożarnej. Główny najemca, gigant z branży IT, wprowadzi się do nowego obiektu za kilka miesięcy.

Budowa mniejszego biurowca .KTW I rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku. Teraz prace są już na ukończeniu. Rozpoczęły się pierwsze odbiory budynku przy al. Roździeńskiego. Przy okazji zakończenia robót, zniknęła kostka brukowa na sąsiadującym z terenem inwestycji placu przed Spodkiem. Zamiast niej pojawił się asfalt. Podobny do tego, który otacza Międzynarodowe Centrum Kongresowe.  Na razie nie wiadomo czy nawierzchnia na placu zostanie w całości wymieniona. – Firma TDJ Estate wraz z innymi podmiotami uczestniczy w rozmowach na temat przyszłego wyglądu Placu Honorowego przed Spodkiem. Na chwilę obecną nie informujemy o ich szczegółach, bowiem w tym zakresie nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje – mówi Monika Wawszczyk z biura prasowego TDJ Estate.

PRZECZYTAJ TEŻ: Fujitsu otwiera siedzibę w biurowcu .KTW i szuka pracowników

Sam obiekt uzyskał pozytywną opinię Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Ostatnio odbyły się też szkolenia zastępów straży pożarnej. Obiekt sprawdzają przedstawiciele wykonawcy – firmy Strabag i projektanta, czyli Medusagroup. Na kilku kondygnacjach trwają jeszcze prace wykończeniowe. To przygotowanie do przyjęcia pierwszych najemców. W połowie kwietnia wykonawca będzie demontował zaplecze budowy, a sam obiekt zostanie przekazany zarządcy, firmie Colliers International. Inwestor, spółka TDJ Estate, do tej pory zdradziła nazwę jedynie jednej z firm, która wprowadzi się do . KTW I. Swoje biura w nowym biurowcu otworzy w lipcu br. Fujitsu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*