Reklama

Znowu będzie można zwiedzać Spodek

Łukasz Kądziołka
Jak długo przemawiał w Spodku Fidel Castro? Ilu żołnierzy skakało po konstrukcji hali? M.in. na te pytania odpowiedzą przewodnicy podczas zwiedzania. Pozostało już niewiele wolnych miejsc.

Płyta główna, korona Spodka, antresola, foyer, lodowisko oraz miejsca nie dla wszystkich dostępne jak kuchnia, loże i pomieszczenia VIP. Mniej więcej taką trasą przejdą uczestnicy podczas zwiedzania Spodka. Po raz pierwszy na spacer z przewodnikiem można było wybrać się podczas obchodów 45. urodzin hali.

Największe zainteresowanie wzbudza konstrukcja i architektura obiektu. Dlaczego ten obiekt wygląda tak a nie inaczej? Dlaczego jest w kształcie spodka? – mówiła wtedy Katarzyna Włodarczyk, licencjonowany przewodnik PTTK. Zainteresowanie samym zwiedzaniem jest duże. Niedawno zaplanowane zostały dwa kolejne terminy, a pierwszy z nich został już w całości zarezerwowany. Oprócz 15 stycznia, szansa na zwiedzanie Spodka będzie 12 lutego. Są jeszcze wolne miejsca.
Na godzinę 12:00 – 20 miejsc, 13:30 – 32 miejsca, 15:00 – 18 miejsc oraz na godzinę 16:30 – 30 miejsc. Jednak lepiej się pospieszyć, bo chętnych nie brakuje. Koszt zwiedzania to 5 zł. Rezerwacji można dokonać pisząc na adres: [email protected]. Grupy będą się zbierały w wyznaczonych godzinach przy wejściu do MCK (pl. Sławika i Antalla).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*