Reklama

Intel Extreme Masters w Katowicach tym razem przez dwa weekendy

Szymon Kosek
Już piąty raz finały Intel Extreme Masters odbędą się w Katowicach. W tym roku rozgrywki potrwają dłużej, bo aż przez dwa weekendy.

W weekend 25-26 lutego odbędą się finały rozgrywek League of Legends. Tydzień później – rozgrywki Counter Strike: Global Offensive i StarCraft II. Oba wydarzenia będą działy się zarówno w Spodku, jak i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Gracze powalczą o nagrody o łącznej wartości 2,5 mln złotych.

Drugiego weekendu imprezy odbędą się też targi elektronicznej rozrywki IEM Expo. Będzie można podczas nich wziąć udział w konkursach, jednym z dodatkowych turniejów, pograć w gry lub spotkać osoby ważne w gamingowym świecie.

Impreza organizowana jest przez Electronic Sports League – międzynarodową ligę gier komputerowych. Jak mówi Michał Blicharz, wiceprezes ESL ds. Pro Gamingu, impreza została wydłużona z powodu rosnącego zainteresowania. – Po ostatnich finałach stwierdziliśmy, że potrzebujemy dwóch aren, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli oglądać najlepszych graczy na Intel Extreme Masters. Nie udało nam się zbudować drugiej areny, dlatego postanowiliśmy, że IEM World Championship potrwa dwa weekendy.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Możliwe jednak będzie zakupienie biletów wcześniejszego wstępu, które będą dostępne od 15 grudnia 2016 roku. Do nabycia będą bilety jednodniowe, karnety na jeden weekend, bilety premium oraz God Mode. Te ostatnie zapewniają nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP i inne bonusy.

Finały Intel Extreme Masters będzie można oglądać w Internecie: na Twitchu, Yahoo i Hitboxie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na stronie organizatora.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*