Reklama

Nowy stadion powstanie na południu Katowic

Łukasz Kądziołka
W miejsce dawnego stadionu, powstanie nowy obiekt sportowy. Będzie boisko piłkarskie, 8-torowa bieżnia, boisko do baseballu i trybuny na kilkaset widzów. Trwa przetarg na projekt. Projektant będzie musiał zapytać o zdanie mieszkańców.

Koncepcja budowy kompleksu sportowego w miejscu stadionu Kolejarza powstała już 2 lata temu. Zabiegał o to m.in. radny Krzysztof Pieczyński. Teraz powstanie projekt stadionu. Ma on być wielofunkcyjny. Znajdzie się tu stadion piłkarski, a wokół niego powstanie 8-torowa bieżnia. Będzie boisko wielofunkcyjne przystosowane do gry w piłkę ręczną i koszykówkę, boisko do piłki plażowej oraz boisko do baseballa. Jednak to nie wszystko. Powstaną trybuny, które pomieszczą 288 osób (trybuna dla gości będzie miała 50 miejsc) i budynek z zapleczem sanitarno-administracyjnym. Będzie też miejsce dla miłośników fitnessu, czyli plac z urządzeniami do street workout. Całość ma zostać oświetlona i nagłośniona (będzie stanowisko spikera). Poza tym, do kompleksu przy ul. Asnyka, doprowadzone zostaną nowe drogi i chodniki.

Aktualnie miasto przygotowuje się do inwestycji. Trwa przetarg na projekt. Ten ma zostać zrealizowany maksymalnie w ciągu nieco ponad roku, do połowy grudnia 2018. W trakcie projektowania wyłoniony wykonawca będzie musiał przeprowadzić konsultacje społeczne. Wtedy mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi. Koszt wykonania dokumentacji projektowej jest szacowany na nieco ponad 561 tys. zł. W przetargu będzie brana pod uwagę cena, doświadczenie wykonawcy i szybkość usunięcia ewntualnych wad w projekcie.


Tagi:

Komentarze

  1. Adam 7 września, 2017 at 8:53 am - Reply

    Czemu nie piszecie o zabiegających mieszkańcach? i o radzie jednostki pomocniczej?
    Kiedy będę konsultacje społeczne?

  2. Teresa 6 września, 2017 at 9:41 pm - Reply

    Bardzo dobrze, przyda się nam. …

Dodaj komentarz

*
*