Reklama

Nowy neon nad Rawą

Katarzyna Głowacka
Neon “Zachód słońca w Mieście Ogrodów” rozbłyśnie w niedzielę i zainauguruje kolejną edycję Street Art Festiwalu. Do ostatniej chwili był trzymany w tajemnicy. Od wczoraj wisi już nad Rawą.

To kolejny neon, który pojawi się w centrum miasta. Już wczoraj zawisł nad Rawą i widać go od strony rynku. Dlaczego akurat tam? – To przestrzeń szumnie nazywana Bulwarami Rawy, ale z drugiej strony bardzo nieprzemyślana. Neon ma być ironicznym komentarzem do tego miejsca i trochę do takiego romantyzmu, w którym się stoi przy barierce nad rzeką i patrzy na zachód słońca. To też ironiczne spojrzenie na przebudowę obszaru rynku – mówi Michał Kubieniec, kurator Street Art Festiwalu, który rozpocznie się w niedzielę. Neon zostanie odpalony właśnie na inaugurację imprezy. – Nie zdradzaliśmy wcześniej, że taki neon będzie. Chcieliśmy utrzymać to w tajemnicy, bo to efektowna instalacja w centralnym punkcie miasta i na pewno zaskoczy mieszkańców – dodaje Kubieniec.

Neon będzie świecił w stronę rynku i… zachodzącego słońca. Czy będzie hitem na miarę palm? – Palmy są miejskim gadżetem, a ta instalacja ma mówić o czymś ważnym i komentować przestrzeń. To krytyczne spojrzenie na takie nazewnictwo jak “miasto ogrodów” czy “bulwary Rawy” i to, jak to w rzeczywistości wygląda – tłumaczy Kubieniec.

Neon jest pracą Supergut, katowickiego kolektywu projektowego i powstał w ramach Street Art Festiwalu. Impreza potrwa od niedzieli do 26 czerwca. O tym, co jeszcze powstanie w czasie jej trwania przeczytacie TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*