Reklama

Nowy mural w centrum Katowic. Mieszkańcy wybrali projekt

Redakcja
W centrum Katowic powstanie kolejny mural. Ma zostać wykonany z ekologicznych farb, a projekt wybrali mieszkańcy w internetowym głosowaniu.

Nowy mural powstaje w centrum Katowic. To efekt akcji Galerii Katowickiej pod nazwą Ubrania pełne mocy, podczas której klienci oddali ponad 9 ton ubrań. Każdy 1 kg przekazanych ubrań zasilał stworzoną przez centrum handlowe zbiórkę na ekomural. Przekazanie ubrania i akcesoria wróciły do obiegu, a zebrana w zbiórce kwota sięgnęła prawie 10 tys. zł.

Nowy mural od kilku dni powstaje na bocznej ścianie dworca kolejowego, od strony ul. Dworcowej. Zostanie wykonany częściowo przy użyciu farb fotokatalitycznych, które mają właściwości antyalergiczne i bakteriobójcze. Jak informuje Galeria Katowicka, ściany pomalowane takimi farbami mają same oczyszczać się z brudu, kurzu, zarodników grzybów i pleśni, roślin oraz innych organizmów i zanieczyszczeń osiadających na zewnętrznych powierzchniach.Pracę wykona Sebastian Bożek, absolwent kierunku malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projekt wybrali mieszkańcy, głosując na profilu Facebook Galerii Katowickiej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*