Reklama

Nocna prohibicja w trzech dzielnicach. Decyzja coraz bliżej

Redakcja
Nocna prohibicja w kolejnych dzielnicach Katowic. Nadal nie ma wyników konsultacji przeprowadzonych w listopadzie. Niebawem zapadnie decyzja o tym, czy w Dąbrówce Małej, Bogucicach i Giszowcu zostanie ograniczony handel alkoholem.

Minął już miesiąc od momentu zakończenia zbierania głosów w sprawie nocnej prohibicji. Na początku listopada miasto ogłosiło konsultacje z mieszkańcami trzech dzielnic. Celem było sprawdzenie, jaką mają opinię na temat rozszerzenia ograniczeń godzin sprzedaży napojów alkoholowych na terenie Dąbrówki Małej, Bogucic i Giszowca. Podobnie jak w Śródmieściu, Załężu i Szopienicach zmiany polegałyby na wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach między godz. 22.00 a 6.00 rano. W listopadzie odbyły się spotkania z mieszkańcami i zbierano ich opinie. Ankieta online była dostępna do 24 listopada. Nadal nie ma wyników konsultacji. – Aktualnie przygotowywane są trzy raporty, które będą obejmować wyniki badań ankietowych, jak również protokoły ze spotkań dzielnicowych – informuje Michał Mendala z biura prasowego UM Katowice. Dodaje, że te dane będą kluczowe przy podejmowaniu decyzji przez prezydenta.

Wszystko powinno być gotowe w ciągu najbliższych dni. Raporty po konsultacjach wraz ze stanowiskiem prezydenta zostaną opublikowane na stronach miejskich. Wszystko wskazuje na to, że sprawa rozszerzenia nocnej prohibicji trafi do porządku obrad styczniowej sesji rady miasta.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*