Reklama

Miasto założy nowy monitoring m.in. w Bogucicach i Murckach

Redakcja
Miasto rozszerzy system monitoringu. Najwięcej nowych kamer pojawi się w jednym z parków. Wybrany został wykonawca.

Nowe kamery w Katowicach. Pod koniec stycznia miasto pochwaliło się, że przybędzie w tym roku 48 nowych kamer monitoringu. Większość z nich znajdzie się na terenie niedawno uruchomionych centrów przesiadkowych w Brynowie (21 kamer) i Zawodziu (7 kamer) oraz na dworcu przy ul. Sądowej (9 kamer).
Jednak cześć zostanie zainstalowana w lokalizacjach wskazywanych przez mieszkańców i radnych. Nowe monitoringi z dziesięcioma kamerami powstaną w 4 dzielnicach. Zrealizowany zostanie projekt z Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „Bezpieczne Murcki”, który w 2019 roku dostał 1727 głosów. Kamery w dzielnicy mają obserwować dwie lokalizacje – rynek w Murckach oraz rejon skrzyżowania ulic Bielskiej, Solskiego i parkingu przy ul. Bielskiej. W Parku Boguckim zamontowane zostaną 4 kamery, dwa urządzenia do monitoringu pojawią się na os. Gwiazdy i po jednym na ul. 1 Maja (rejon ośrodka sportowego Słowian) oraz przy ul. Le Ronda w Dąbrówce Małej. Łącznie miasto zamówi 10 kamer.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nieznani sprawcy ukradli całe ogrodzenie wybiegu dla psów w Parku Boguckim

Wybrano już wykonawcę, który zajmie się rozszerzeniem systemu miejskiego monitoringu. Zamówienie zrealizuje katowicka firma Net-o-logy. Koszt to ok 719,5 tys. złotych. Nowe kamery będą na bieżąco włączane do Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy (KISMiA), a wszystkie mają działać w systemie najpóźniej do czwartego kwartału tego roku.


Tagi:

Komentarze

 1. nono 16 lutego, 2021 at 11:01 pm - Reply

  Tak, wszystko pięknie, kamera na każdym rogu, pieniądze wydane, urzędnicy zadowoleni i mieszkańcy również,,
  a ktoś prowadzi statystykę jakie wymierne efekty w postaci np. złapanych przestępców, przynosi ten monitoring?
  Tak np. na 100000 PLN wydane na kamerki ilu złapano złodziei, zaśmiecających chodnik, łamiących prawo drogowe lub innych rozbójników?

  • J 18 lutego, 2021 at 1:13 pm Reply

   Kobiety będą czuły się bezpieczniej, to jest dostateczny powod, aby takie kamery montować.

Dodaj komentarz

*
*