Reklama

Niebezpiecznie dużo wody w Katowicach. Strażacy zrobili wał przeciwpowodziowy

Zdjęcie: Ochotnicza Straż Pożarna Katowice-Zarzecze.

Redakcja
Są skutki ulewnych deszczy w Katowicach. Strażacy interweniują od wczoraj głównie na południu miasta. W jednym miejscu konieczne było utworzenie wału przeciwpowodziowego.

Ostatnie dni są wyjątkowo deszczowe. Intensywne opady deszczu trwają od początku tygodnia. Dlatego strażacy w Katowicach musieli już interweniować w związku z niebezpiecznie wysokim stanem wód. Wczoraj w nocy, około godziny 21.30, otrzymali zgłoszenie o dużym rozlewisku na południu Katowic. W Podlesiu jeden z mieszkańców zauważył, że rzeka Mleczna wylała w okolicy ul. Grota-Roweckiego. Na miejsce skierowano 5 zastępów straży pożarnej. Trzeba było zabezpieczyć to miejsce. Strażacy ułożyli wał przeciwpowodziowy z worków z piaskiem na około 200-metrowym odcinku wzdłuż ul. Kanałowej. Następnie sprawdzono, czy może dojść do zalania posesji. We wszystkich miejscach, gdzie woda mogła osiągać stany alarmowe, sytuacja była dobra. – Brakowało około metra wysokości do wystąpienia cieków wodnych z koryta – informuje kpt. Adam Kryla, rzecznik prasowy KM PSP w Katowicach. Dzisiaj od rana również konieczne były interwencje strażaków. W rejonie budowanego węzła w Giszowcu, na terenie budowy, doszło do zalania. OSP Kostuchna zajmuje się tam odpompowywaniem nadmiaru wody.

Strażacy na bieżąco monitorują stan wód, kanałów, cieków. Przygotowują się też na kolejne interwencje. Choć na razie opady deszczu ustały, to mają powrócić jeszcze dzisiaj w godzinach wieczornych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*