Reklama

Najwyższą emeryturę w Polsce dostaje mieszkaniec woj. śląskiego

Redakcja
Ponad 43 tys. zł – taką emeryturę dostaje co miesiąc jeden z mieszkańców woj. śląskiego. To najwyższe świadczenie w kraju. Z kolei przeciętna emerytura wynosi około 3000 zł brutto.

Rekordowa emerytura – 43,4 tys. zł – wypłacana jest przez odział ZUS w Zabrzu. Emeryt, który ją pobiera, przepracował 62 lata i 5 miesięcy, bez zwolnień chorobowych i innych nieskładkowych okresów, a karierę zawodową zakończył w wieku 86 lat.

Żaden inny oddział ZUS w Polsce nie wypłaca wyższego świadczenia niż 40 tys. zł. Kolejnymi emerytami z najwyższymi dochodami są: mieszkaniec Warszawy, którego świadczenie przekracza 36 tys. zł,  klient Oddziału ZUS w Poznaniu z emeryturą w wysokości prawie 32 tys. zł, czy kobieta, której emeryturę wypłaca bydgoski ZUS, w wysokości ponad 30 tys. zł.

W województwie śląskim nie brakuje osób z bardzo wysokimi emeryturami. W Oddziale ZUS w Bielsku-Białej najwyższa emerytura wynosi ponad 20,3 tys. zł. Otrzymuje ją kobieta, która przeszła na emeryturę w wieku prawie 73 lat, a ma za sobą 52 lata pracy.

W Oddziale ZUS w Chorzowie najwyższa emerytura wynosi 21,7 tys. zł. Dostaje ją pracownik naukowy, który na świadczenie przeszedł w wieku 77 lat i 6 miesięcy, po 56 latach pracy.

Najwyższa emerytura wypłacana przez Oddział ZUS w Częstochowie trafia do mężczyzny, który na świadczenie przeszedł w wieku 79 lat, po 40 latach pracy. Od 1 marca otrzymuje 23,3 tys. zł. Rekordzista w Oddziale ZUS w Rybniku dostaje emeryturę w wysokości 22,6 tys. zł. Na emeryturę przeszedł w wieku 70 lat i 9 miesięcy, pracował na stanowisku starszego montera, a na świadczenie przeszedł po 53 latach pracy.

W Oddziale ZUS w Sosnowcu najwyższa emerytura wynosi ponad 22 tys. zł. To świadczenie również trafia do mężczyzny. Ma on za sobą ponad 40 lat okresów składkowych i nieskładkowych, w tym 5 lat studiów. Na emeryturę przeszedł w wieku 70 lat i 6 miesięcy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*